Affetmek ve Barış İçinde Olmak

Bu dünyaya geliş sınavımız, koşulsuz sevgiyi deneyimlemek. Yaradan’ın yarattıklarını koşulsuz sevdiği gibi, bizlerinde birbirimizi koşulsuz ve sonsuz sevmesidir. Birbirimizi koşulsuz sevmemiz gerekiyor. İşte sınavımız bu…

Affetmek ve Barış İçinde Olmak

Toplum içinde birbirinizle, kendinizle ve hayatla ne kadar barış içindeyiz?

Örneğin: Birisi, arkadaşından darbe alıyor ve yıllarca ondan intikam almak için uğraşıyor. Fakat intikam alma tutkusundan dolayı, kendi hayatını heba ediyor.

Biz insanlar duygusal olarak çok güçlüyüz ve artık farkındalığımızın farkına varma vakti geldi. O yüzden kimsenin arkasından dedikodu, eleştiri ve haset gibi negatif enerjiler üretmeyin.

Hepimiz birbirimize lazımız. Ve aynı takımdayız. Birbirimize ihtiyacımız var. Ya bu sınavı birlikte atlatacağız ya da hep birlikte sınıfta kalacağız.

Bunun seçimi toplumumuza yani bize aittir. Güçlü, başarılı, farkındalıklı bir takım mıyız? Yoksa birbirimizin kuyusunu kazmaya devam eden bir birey / topluluk muyuz?

Yapmanız gereken kendi iyiliğiniz için öfke, kin ve nefretlerinizi bırakıp insanları koşulsuz sevmeye başlamak.

SINAVIMIZ, KOŞULSUZ SEVGİYİ DENEYİMLEMEK

Unutmayın, hayatınızda insanları ve olayları suçlayarak hiçbir yere gidemezsiniz. (Ben suçlayarak hiçbir yere gidemedim…) Sadece dipte gezersiniz ve gerçekten korktuğunuz her şey başınıza gelir.

İlk başlarda affetmek zor gibi gözükebilir. Hele de benim gibi asla affetmeyeceğim dediğiniz kişiler varsa. Bende bunları yaşadım. Ama niyet ettikten sonra her şeyin ne kadar kolaylaştığını göreceğiz. Kişileri affetmediğimizde bozuk plak gibi aynı olayları farklı kişilerle tekrar tekrar hayatımıza çeker dururuz. Evrende bu yüzden bizim arınmamız için aynı olayları farklı insanlarla bizlere yaşatır. Burada amacınız farkındalığınızı yakalamak olmalı. Sorunlarınız olan kişileri affettiğinizde ve onları özgür bıraktığınızda enerjiniz yükselmeye başlıyor ve hayatınızda ne yaşamak istiyorsanız daha yüksek bir enerjiyle onu daha kolay ve sağlıklı olarak kendinize çekebiliyorsunuz.

KÜSKÜNLÜK KIRGINLIK VARSA BEREKET BEKLEMEYİN !!!

Eğer evinizde küskünlük, kırgınlık varsa ya da yaşadığınız olayları sürekli içinize atıyorsanız, hayatınıza çok fazla bolluk ve bereket beklemeyin. Sizi bolluk yerine, hoşlanmadığınız olaylar daha çok ziyaret edecektir. Ben yaşadım bizzat…

Geçmişi sevgiyle affedin ve geçmiş dosyaları bir daha açmamak üzere gönderin. Artık birbirinizin hatalarını, eksiklerini ve kötü taraflarını görmek yerine iyi ve olumlu taraflarını görün. Ben hem olumsuz hem olumlu tarafları olan bir insanım. Hayatımdaki iletişim içerisindeki insanlar benim bu olumsuz taraflarımla beni değerlendirirse, her zaman benim olumsuz taraflarımı göreceklerdir. O zamanda benimle mutlu yaşayamazlar. Ama benim olumlu taraflarıma yönelirse, o zamanda benim tüm güzel yanlarımı görebilecekler ve benimle kolaylıkla mutlu yaşayabileceklerdir.

Not: Nasıl affederim ? Nasıl dengede kalabilirim ? ve 21 gün düşünce detoksu ile ilgili bilgileri "Evrenin İlahi Dili - Uyanış" kitabımızda elimden geldiğince kaleme almaya çalıştım.

Sevgilerimizle

Bülent Gardiyanoğlu

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!