Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 74

Merhaba sevgili torunlarım; ben çılgın Amine neneniz, 2022 yılında bu mektubu size yazıyorum. Size biraz kendimi ve dedenizi anlatayım...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 74

Amine BİLGİÇ YAVUZ –Kamuda Ziraat Mühendisi olarak görev yapmaktayım. Bu mektubun sosyal medyada paylaşılmasına iznim vardır.

Aklım erdiğinden beri Rabbimizin yarattığı ve indirdiği ayetleri okumayı –hayata aktarmayı seçtim. Ancak eksik ve ters giden bir şeyler vardı. Neden, niye, nasıl soruları kendimi okumadığım noktasına getirdi beni. Kendini bilmeyen neyi bile bilirdi ki..

Merhaba sevgili torunlarım; ben çılgın Amine neneniz, 2022 yılında bu mektubu size yazıyorum.  Size biraz kendimi ve dedenizi anlatayım. Nineniz Tarım Bakanlığında düz bir memur olarak işe başladı, sonra teknikerliği, ziraat mühendisliğini okudu. Bakanlığın sınavları ile önce teknikerlik, sonrada mühendisliğimi aldı, halen ziraat mühendisi olarak kamuda görev yapmaktayım.

Dedeniz arkeolog olarak kamuda görev yapmakta,40 yaşında dedenizle evlendim. Ben de bir tarihi eserim ya anca buldu dedeniz beni

48 yaşında okuduğum sınırlar adlı kitap benim bütün beyin nöronlarımı yaktı meğer ben kimsenin hakkına girmeyeyim derken öyle kendi hakkına girmişim ki kendimi olmadık silahlarla defalarca vurmuşum. Hayır demek istediğim halde her şeye hep evet demek. Her defasında kendini başkaları için ertelemek, kendinden vazgeçmek…Sonra ama ben hep iyilik yaptım, yaptıklarımın karşılığı  bu olmamalı… Rabbimiz her şeyi bir denge içinde yaratmış ve o kadar verici davranmışım ki almak ne demek unutmuşum alma-verme dengemi bozmuşum, bu kadar da değil nineniz yaşamsal yolculuğunda kendine ait olmayan görevleri üstlendi.

Büyükbabanızla birlikte babanızı kucağımızda aldığımız gün onun sağlıklı bir birey olarak yetişmesi için neler yapa bilir diye düşündüm. Daha sonra babanızın da katkıları ile kişisel gelişim eğitimleri serüvenim başladı.

Biz babanızla 1 yaş 4 aylık iken tanıştık, yumuk pembe elleri su yeşili gözleri, altın sarısı saçlarına dokunduğumda 49 yaşında idim. Biz karındaş anne –baba olamadık, Rabbim bize kalp deş anne baba olmayı nasip etti. Biliyor musunuz babanız bir mucize ve bizim şükür kapılarımızdan biri.

Anneliği babanızda öğreniyordum, bu öğretilerin birinde sosyal medya üzerinden bilgisine baş vurduğum bir hocamla tanıştık, bu hocamın vesile olduğu çeşitli kişisel gelişim, dönüşüm, değişim ve farkındalık eğitimleri derken Bülent GARDİYANOĞLU hocamla tanıştım ve şimdi Nefes21 akademisinde öğrenciyim, nineniz 51 yaşında ve hala deli gibi eğitimlere katılıyor neden mi? Kendini anlamak, babanızın daha sağlıklı bir birey olarak yetişmesine katkı sunmak, dedenizle ve tekamül yolculuğumdaki tüm paydaşlarımla daha doğru bir iletişim içinde olmak. Benim ve bütünün hayrına olacak insan merkezli yeni bir iş kolunda bildiklerimi paylaşmak, siz bu mektuptan önce çılgın ninenizin kitaplarını da okumuş olabilirsiniz.

 Canlarım sizin şu anki zamanınızda neler var bilmiyorum uçan arabalarınız var mı? Işınlanma olayları hangi aşamada bilemem, bildiğim hangi zamanda ve nerde olursanız olun, Yaradanın Sisteminde hiçbir canlının bir diğerinden ayrı olmadığı, herkesin bir birine görünmez bağlarla bağlı olduğudur. Yaşamsal şifremizin iletişim olduğu.

Sevgili Torunlarım sizler için duam, sevgiyle, huzurla, bilgelikle ve Yaratan bilinciyle, hem kendinize hem çevrenize adil olmanız, hakikati gören gözlerle kalbi dokunuşlarla hayatınızı renklendirmenizdir. Sevgi ile muhabbetle kalın sizi çok dengede seviyorum. Çılgın nineniz Amine..

Amine BİLGİÇ YAVUZ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!