Beynini Programla

Beyin, yönetilmek için tasarlanmıştır. Farkında olmadan beynimize sürekli komutlar veririz. Peki farkında olarak verdiğimiz komutlar bize ne mi sağlar?

Beynini Programla

    Beynimiz komutlar üzerine programlanmış bir organdır. Beyin hiç durmadan çalışır ve tüm vücuda komutlar gönderir. Bunlar bilincin dışında gerçekleşen eylemlerdir. Bir de bunun bilinçli kısmı var. Sen beynine komut verirsen beyin o komutu yerine getirecektir. Beynin görevi komutları yerine getirmektir. Sen patronsun, beynin ise müdür.

  Günlük hayatımızda, zaman zaman başarısızlık olarak adlandırdığımız sorunlarımız olabilir. Bunları ortadan kaldırmak senin elinde. Başarısızlık kelimesi aslında bir engeldir. Başaramadım demek önüne koyabileceğin en büyük engeldir. Öncelikle, başarısızlığı kötü bir durum olarak değil de, iyi bir durum olarak görmeye başlamalısın. Çünkü başarısızlık, seni istediğin sonuca vardırmasa da sana başarısız olana kadar yeterli deneyimi kazanacağın yolu katettiriyor. Bu demek oluyor ki sen artık deneyim kazanmış ve rövanşa hazırsın. Başarısız olduğunda önünde zaten iki yolun var. Birincisi, ben başarısızım diyip vazgeçmek. İkincisi ise deneyim kazandığının farkındalığında olup başaracağım demek. İkinci yol seni eninde sonunda başarıya ulaştıracaktır. Çünkü sen başaracağım diyip beynine komut verdin. Eğer ben bunu yapamıyorum dersen beyin durumu yapılamaz olarak kabul eder.

    Bu yüzden kendine pozitif, kısa ve net emirler, komutlar  vermeye başla. “Ben bunu yapacağım/başaracağım.”,”Ben güçlüyüm/cesurum.” Aklına gelebilecek tüm komutları beynin yerine getirmek için hazır bekliyor. Unutma ki beyin negatif komutu da pozitif komutu da yerine getirir. Beynin görevi budur. Negatif komutları hayatından çıkart. Kendine güven ve kendine pozitif komutlar vermeye başla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!