Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 89

Merhaba, Bu mektubu okuyan kişi 100 yıl sonrasını okuyor. Sana anlatmak istediğim bugün şunlar var;

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 89

Merhaba,

Bu mektubu okuyan kişi 100 yıl sonrasını okuyor. Sana anlatmak istediğim bugün şunlar var;

İnsanlar hızlanmış bir dünyanın içerisinde çok büyük zorluklar yaşamaya başladı. Bizi biz yapan özelliklerden uzaklaşan etik kavramların ne kadar önemli olduğunu anlayıp aynı zamanda onun özlemini duyarken, yine bunlardan feragat edip çok yüzeysel insan ilişkileri üreten bir topluluk halindeyiz. Teknolojik gelişmelerin her gün birbirinden daha hızlı bir şekilde gelişmesi, arkasından koşturduğumuz sosyal medya ve bununla bağlantılı olarak sağlıksız ilişkilerimiz. Hem bireysel hem de toplumsal birçok sıkıntı içinde barındırmakta.

Sen 100 yıl sonra eğer bu mektubu okuyorsan, teknolojik olarak daha ilerde olabilirsin. Belki sonunda uçan arabaları inşa etmiş ve binalarda bazı özelliklere sahip olduğunu bilmişsinizdir. Ama insan var oldukça kendisini var eden ve onu var ederken fıtratına ve mizacına uygun şekilde yaşamasını öneren ve bu önergelerin onun için ne kadar değerli olduğunu bilebilecek bir döneme yine de kabul ettiğinin farkında ol. Kendin için mesuliyet almak zorundasın ve başkaları için.

Yaşadığım son süreçler içerisinde öğrendiğim en önemli şey sadece başkaları için değil, aynı zamanda kendi için hayrı ve güzelliği istemek ve bunu kolaylıkla istemek. Yine aynı şekilde bizim mizacımızla alakalı olan bir şey. Çünkü inancım gereği zor olan şeyi değil, yararlı olan şeyi seçmek bana hem inandığım din hem de yaşadığım tecrübeler doğrultusunda verilmiş olan bir değerdir. El tanrısından ben tanrısına doğru giden şu anki süreçten umarım 100 yıl sonra kendinin ve tümünün hayrına hareket edebilecek bu kavramlara sahip insanları insan olduğu için İslamiyet’in içerdiği mesajlarla beraber yaşayabilen bilinçli insanların rakamlarının en üst seviyede olduğu bir dönemdesindir. Unutma seni var eden sen var olasın diye var etti. Yaratılışının birden çok sebebi var.  Kendinin farkında ol ve bu farkındalıkla hem kendine hem de başkalarının yararına harekette bulun.

Sen özelsin. Çünkü var edilen dünyanın üzerinde ya da bu galaksilerin arasında bir tek sen varsan eğer senden bir tane varsayar, bu senin ne kadar özenli bir şekilde yaratıldığını ve yaratılışının mutlak gayesini unutmaman, araman bulunan veya iman demektir. Unutma, her şeyin başı sevgi. Her şeyin bir pırlanta kırılması gibi özü tek özü bir. Bir olandan var edilen güzelliklerin farkına varmakta o güzellikler için teşekkür etmekten, yaşadığı süreçlerin farkına varmak hep buradan çıkardığım dersle beraber yeni kapılara yol açmak, senin mizacın. Zira sen insansın. Zira seni var edenin senin mayana koyduğu şey sevgi. Zira o seni seviyor.

Sevgiyle,

Gülbeyaz kılıç

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!