Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 88

Ben büyük büyük anneniz Ayşe. Kendi kültürümüz diliyle neneniz. Benim 100 yıl sonrasına mektup yazmak gibi bir hayalim değil düşüncem bile olmazdı. Hatta ilk duyduğumda mümkün değil yazamam dedim. Meğer ben kendimi ve hayallerime kısıtlıyormuşum. Kendime aşılması zor engelleri ben örüyormuşum...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 88

Sevgili torunlarıma,

Ben büyük büyük anneniz Ayşe.  Kendi kültürümüz diliyle neneniz. Benim 100 yıl sonrasına mektup yazmak gibi bir hayalim değil düşüncem bile olmazdı. Hatta ilk duyduğumda mümkün değil yazamam dedim. Meğer ben kendimi ve hayallerime kısıtlıyormuşum.  Kendime aşılması zor engelleri ben örüyormuşum. İnsan kendi kendinin en büyük dostu da düşmanı da olabiliyormuş. Bunu anlamam biraz geç oldu. Ama "zararın neresinden dönsen kârdır" der atalarımız demek ki tekâmül yolculuğum bunu gerektiriyormuş. ”İnsan bilmediğinin cahilidir” derler. Ben de bunu bu koca yürekli insanlar sayesinde öğrendim.  İçinde bulunduğum nefes21 Akademi Bülent Gardiyanoğlu ekibine çok teşekkür ediyorum. Beni derin uykumdan uyandırdıkları için.

Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir tevafuktur. Yani birbirine denk gelmedir. Allah bir şeyi karşına çıkardıysa mutlaka bir sebebi vardır. Benim de karşıma böyle güzel insan(lar )çıktıysa bir sebebi vardır. Bismillah deyip bu nadide topluluğa girdim hamdolsun.

Siz benim kadar uzun yıllar beklemeden inşallah kendi tekâmül yolculuğunuzu bulursunuz. Her zaman kendi kendinize güvenin. Güzel ahlaklı insanlar olun. Demem o ki önce "insan" olun, zaten gerisi gelecek. Güven dedim ya; ben yapamam, ben edemem, benim etim ne budum ne? Bu zamanda zor gibi kelimeler duyarsanız bilin ki bunlar sizin kendi kendinize olan güveninizi kırmak için yapılan manipülasyonlardır. Biz bunlarla uyutulduk. Siz uyumayın uyanık olun inşallah.

Sevgiyi hayatınızın en ön  noktasına koyun. Birbirinizi, öncelikle kendinizi sevin. Birbirini sevmeyi ve güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. O’na yakışır bir şekilde sırat-ı müstakim üzere yani dosdoğru yol üzere olun inşallah. Selametle yavrularım.

Allah'ım ben ve sevdiklerim, zürriyetim sana emanetiz. Senin İlahi koruman altında olmaya niyet ediyorum. Allah'a emanet olun sevgi ve dua ile.

Ayşe Zorlu

19.03.2022

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!