Bu Fotoğrafa Kimler Bakmak İster?

Bu hayattan ne istiyorsan, o gerçekleşiyor!

Bu Fotoğrafa Kimler Bakmak İster?

Bu hayattan ne istiyorsan, o gerçekleşiyor!

Zihinde kurgulanmış olan düşünceler, kişinin inanç kalitesine bağlı olarak, ya olumlu bir hareket enerjisine dönüşüyor, ya da erteleniyor. Bazen de süreç hiç başlamadan sonlandırılıyor. Şu bir gerçek: Kararlı ve iradeli atılan somut adımlar, kişiyi istediği başarıya ulaştıracaktır.

Kararsız, kaygılı ve hedefi belirsiz kişilerin hareket kabiliyetleri kısıtlı bir alandadır. Bununla beraber hedefi olanlar; tam olarak istek ve niyetlerinin farkında olan ve yaşam yolunda dikkatle yürüyen kişilerdir. Tam da bu sebeple, bireyin yaşam amacına uygun hedefler belirleyerek ilerlemesi önemlidir.

Hayalleri hedeflere çevirip hak edilen başarıyla ulaşabilmek için, öncelikle herhangi bir boşluğa yer vermeyen, gerçekçi planlar yapılmalıdır.

Özellikle hedefin gerçekleştiği o an'ı kalben hissetmeli ve emin bir şekilde durumu ilahi akışa bırakmaldır. Hal böyle olursa, zihin ikna olur ve artık fiziken harekete geçebilir.

Henüz yolun başındayken kaynak kaygısı, güvensizlik ve endişe gibi bir tereddüt enerjisi üretiliyor ise, kişi zihnin tuzağına düşürülmüş demektir. Zira, enerjisel olarak olumsuzluktan doğan titreşim, süreçteki tüm organları etkiler ve inancı kesintiye uğratır; böylece adeta altın değerindeki zaman, gereksiz yere sarf edilmiş olur.

Tereddüt ve güvensizliğin sonuç yansıması: adeta kalitesiz ve net olmayan bir fotoğrafa bakmak gibidir.

Nasıl mı?

Şöyle:

Son teknolojiyle üretilmiş bir fotoğraf makinesiyle, zayıf ışık alan bir yerde çekim yaptığınızı, ancak makinenin flaş ışığını kullanmadığınızı düşünün. Doğal olarak, fotoğraflar bozuk ve kalitesiz olarak görüntü verecektir.

Zihin yapımızı, o fotoğraf makinesinin donanımsal kabiliyetlerine benzetirsek; zihnin, mükemmel gerçek aydınlatıcı özelliklere sahip olduğunu görebiliriz. Karamsarlıkla, karanlıkların içinde kalmayı tercih etmek; var olanın değerini bilememektir. Kısıtlayıcı ve engelleyici inanç kalıplarıyla yetinmek yerine, yolumuzu açacak olan tercihleri yapmalıyız.

Hedefe giden yolları titizlikle araştırmalı ve her an olumlu yönde motiveye açık olmalıyız. Bizim içimizde var olan ışığı fark ettiren ve alışılmışın dışında güçlü sorularla farkındalığımızı artıran yol arkadaşlarımızı sağlıkla ve kolaylıkla, dengeli şekilde sevgiyle kabul etmeliyiz.

“Biz, biriz ve birimiz için olan değişim; hepimiz için faydalıdır.”

Muhammet Gebeş

Sosyal medya hesabı: https://www.instagram.com/muhammetgebes_resmi/

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!