Nedenlerin Şifresi

Her yaradılmışın doğada kendine has bir tınısı vardır.

Nedenlerin Şifresi

Her yaradılmışın hareket ettiği sürece doğada kimliği olan bir tınısı vardır ve sahip olduğu bu özel ses sayesinde benzer benzeri çeker kuramını hayatında aktive eder. Yaradılmış her can benzerlerini kendine çekerken, aynılarını kendinden uzağa koyar. Benzerlik demek, aynılık demek değildir; gelin bu konuyu biraz irdeleyelim. Bir kişi + (5) kuvvetindeyse karşısına - (5) kuvvetin de bir enerjiyi bilinçaltı sayesinde hayat planına çağırır ki, böylelikle her iki tarafta sıfır noktasına gelip dengeye kavuşsunlar.

Rakamların önüne gelen (+) ve (-) ler zıt (5) rakamları ise her ikisinde benzer olduğundan, zıt yüklerin (+,-) benzer rakamları (5) birbirlerini kendi hayat planlarına çekmekte, her ikisi de nötürlenmek dengeye gelmek için birbirlerinin sınavları olabilmektedirler. Hayat bizleri bir anlamda dengeye getirmek üzere kurulmuş bir sistem. Bireylerin nötürlenmelerini sağlayacak eş, arkadaşlık, akrabalık, iş ilişkisi vb. ilişkiler olabilir. Hayatın bizleri ne ve kim ile sınava tabi tutacağını kestiremeyiz. Birey bazında baktığımızda ise insanlar yaşamlarında aşırıya gittikleri her noktada, karşısındakinin müdahalesine maruz kalarak törpülenir. Kaza, hastalık ve sorunlar bizi tamamlamak üzere kader planımıza gelirler. Biz hangi noktada aşırıya gittik veya haddi aştıysak hayatımıza o ölçüde bu tarz durumları çekeriz, bu illaki trafik kazası olmak zorunda değil…

Bir ilişki, iletişim kazası ve hastalıklar da olabilir. Biz bir durumda aşırıya gittiğimizde; ifade, duygu ve düşüncelerimizle olumsuz olayları bilinçsizce kader planımızda yaşamak üzere sipariş veririz.

O yüzdendir ki kelimenin tam anlamı ile ağızımızdan çıkanı kulağımız duymalıdır. Bazı durumlarda direnmeyip esnemeyi de bilmeliyiz. Hızla akan nehirde ters yüzmeye çalışmanın bir manası yok. Sistemle doğru uyumlanıp eyvallah diyebilen için hayat daha huzurla ilerlerken, inatla kendine zarar veren huy, ifade ve alışkanlıkları bırakamayanlar için hayat daha meşakatli oluyor.

Yaşamla yaptığımız kör dövüşü bırakıp, bize yaşatılanın şifresini çözüp, mesajı aldığımızda kendimizle ve olanla yaptığımız savaş da bitiyor ve kaderimizle yaşayacağımız barışma hali başlıyor. Böylece ifadelerimiz düzeliyor, özümüz şifalanıyor ve bizi mutlu edecek hayat yansımalarını yaşamaya başlıyoruz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!