Cilt Maskesi Tarifleri

Cilt Maskesi Tarifleri
KURU CİLT MASKESİ
1 yemek kaşığı tatlı badem yağı
20 damla limon suyu
1yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı bal
Bir kasede önce yumurta sarısını çırpıyoruz.Daha sonra badem yağını,limon suyunu ve balı ilave ediyoruz.İyice karıştırıp yüzümüze boynumuza sürüyoruz.15 dakika bekletip  sonrasında yıkıyoruz.Hafta da 1 uygulayabiliriz.
DEKOLTE MASKESİ
1 tatlı kaşığı yaş maya
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1 tatlı kaşığı bal
Bütün malzemeleri bir kasede karıştırıp bir maske fırçası ile boynumuza ve dekoltemize sürüp 15 dakika bekletiyoruz.Sonrasında yıkıyoruz.Hafta da 1 veya 2 yapabilirsiniz.
SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEN MASKE
300 gr zeytinyağı
2 yemek kaşığı karanfil
Bir tutam defne yaprağı 
Bir tutam ısırgan otu
Bir adet cam kavanoz
Cam kavanozun içine  karanfili,defne yaprağını,ısırgan otunu ve zeytinyağını ilave edin.Bir tencerenin içinde ufak bir havlu ve su ilave edip benmari usülü 35 dakika kısık ateşte kalıcak.Sonrasın da ılınmasını bekliyoruz.Bir kasede saçımızın uzunluğuna göre zeytinyağını alıp saç diplerine masaj yaparak yedirin.Uçlarına kadar tarayın ve streçle sarın.2 saat bekletip sonrasın da saçımıza uygun şampuan ile yıkayın.Hafta da 1 uygulayabilirsiniz.
NORMAL KARMA CİLT MASKESİ
1 yumurta akı 
2 yemek kaşığı bal
2 tatlı kaşığı kaymak
yarım olgun avakado
Bir yumurta akını, balı, kaymağı avakadoyu  ilave edip blendırdan geçiriyoruz.Yüzümüze boynumuza sürüp 15 dakika bekletip sonrasında yıkıyoruz.
VÜCUT PEELİNGİ
2 yemek kaşığı türk kahvesi
2 yemek kaşığı toz şekeri
100 ml zeytinyağı veya tatlı badem yağı
1 limon kabuğu rendesi
Derin bir kase de bütün malzemeleri belirtilen ölçüler de karıştırın.Yüzünüz hariç bütün vücuda dairesel masaj yaparak yedirin 8 dakika çok bastırmadan.Sonrasında banyo yapın.Hafta da 1 uygulayabilirsiniz.
ŞEFTALİ MASKESİ
1 adet şeftali
1 tatlı kaşığı kaymak
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı avakado yağı
Bir şeftalinin  kabuklarını soyun ve dilimleyin.Blendırın içine şeftaliyi,kaymağı,balı ve avakado yağını katın.Blendırdan geçirin ve bir kaseye alın.Yüzünüze boynunuza sürün 15 dakika bekletip yıkayın.
SUNA DUMANKAYA