Biraz Yavaşlamak Hepimize İyi Gelecek

7/24 kendimizleyiz. Kaçma lüksümüz yok. Kendimizin en iyi arkadaşı olmayı öğrenmeli, Ona çok iyi bakmalıyız. Bunca yıl kendimizden esirgediğimiz, hep başkalarına sunduğumuz o güzellikleri kendimiz için kullanma zamanı gelmedi mi ? Ne zaman kendimizin farkına varacağız?

Biraz Yavaşlamak Hepimize İyi Gelecek
Hayata biraz mola...

Düşünsenize sabah erkenden uyanmışsınız, her yer sessiz. Gökyüzü harika. Gün doğuyor, yeni bir günle yeni umutlar… Yeni günle 86400 saniye de eklendi hazineye. Sabahın erken saatlerinde ozon gazı en üst seviyede, soluyalım o güzel havayı. Gözlerimizi kapatıp o huzuru hissedelim.

Biraz yavaşlayalım. Sabahları uyanınca hemen yataktan çıkmayalım, en az 3 derin nefesle zihni bir sakinleştirip öyle güne başlayalım. Bu sabaha da sağlıkla uyandığımız için şükredelim. Farkında olalım, uyanan kim? Hissedelim her zerremizi. Yüzümüzü yıkamak için musluğu açtığımızda akan suyun yaradandan bize ulaştığını fark edelim.Aynada gözlerimizin içine bakıp gülümseyerek, ellerimizi yüzümüze koyup güzel sözler söyleyelim. “Günaydın, seni çok seviyorum, bugün birlikte neler yapıyoruz? iyiki varsın.” vs.

Önce kendimizin farkında olmalı ve kendimizi çok sevmeliyiz. Düşünsenize 7/24 kendimizleyiz. Kaçma lüksümüz yok. Kendimizin en iyi arkadaşı olmayı öğrenmeli, Ona çok iyi bakmalıyız. Bunca yıl kendimizden esirgediğimiz, hep başkalarına sunduğumuz o güzellikleri kendimiz için kullanma zamanı gelmedi mi ? Ne zaman kendimizin farkına varacağız? Bu bedenin emanetçisiyiz, sahibi değiliz ki. Sevdiklerimiz bize bir şeyini emanet etse ona gözümüz gibi bakarız değil mi? Peki Yaradan’ın bize emanet ettiği bu beden için de aynı özeni gösteriyor muyuz?

Düşünüyorum bazı şeylerin değerini fark edemeyip çok hızlı yaşıyoruz. Her gün sokakta hızlı hızlı önünden geçtiğimiz çiçeklerin farkında mıyız? Kuş seslerini duyuyor muyuz? Peki gökyüzüne bakıyor muyuz arada bir? bir çocuğun başını okşayıp  sevdik mi hiç? Çocukla çocuk olduk mu oyunlar oynadık mı? Biraz duralım yavaşlayalım, önce kendimizin hemen ardından çevremizin farkına varalım niçin bu acele? Neye yetişmeye çalışıyoruz?

İyiki varsın, tekrar görüşmek üzere. Kendine çok iyi bak. 

Tuğbanur Kumcu

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!