Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 82

Merhaba ciğerparem sen bu mektubu okuduğunda, ben gerçek dünyamda olacağım. Kim bilir o güzelim yüreğin okurken heyecandan kıpır kıpır olacak şimdi ben yazdığımda olduğu gibi.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 82

Merhaba ciğer parem sen bu mektubu okuduğunda, ben gerçek dünyamda olacağım.

Kim bilir o güzelim yüreğin okurken heyecandan kıpır kıpır olacak şimdi ben yazdığımda olduğu gibi. 

Biraz kendimden bahsedeyim; ben Muazzez Özbek 30.10.1983 te Yozgat köse Yusuflu köyünde dünyaya geldim. Babam Osman, annem Sıdıka onların 7.ci çocuklarıyım 2 dayın 5 tane de teyzen var. Hepsi de senin gibi değerli hayat yolculuğum eşim Aydınla birleştirdikten sonra üç erkek dünyaya getirdim. Bunlardan hangisi senin deden veya dedeleriniz olur bilmiyorum. Bu mektubu sana yazma amacım nefes 21 Akademi dersi olarak verildi. Beni bu yola çıkma amacım, geçmişimi şifalandırıp siz geleceğime faydalı olmak ve benim atalarımdan gelen blokajlarımı temizleyip size daha temiz bir yaşam sunabilmek için. Canımın içi hayatın farkına varmak yalnızca Yaradan’a kul olman. Haklıyı, haksızı seçebilmen. Zalime dur, garibin elinden tut, sadece sev sevgi o kadar güzel bir şeydir kalbin tek anahtarı ilk kendini sev kendini seven herkesi sever insanları hayvanları çiçekleri böcekleri ağaçları bütünü sev. Sen doğmasaydın bu kainatı yaratmazdım diyen rabbimi sev. O’nun hem elçisi hem peygamberi olan Muhammet Mustafa’yı sev. Sev ki hayatının bütünü tevekkülün yalnızca rabbime olsun tam bir teslimiyetle.

Canımın içi, güzel parem ilim öğren ve öğret.  Ben okumak çok istedim okuyamadım.  Fakat vazgeçmedim de.  Okumanın yaşı yok dedim. 37 yaşımda lise mezunu oldum daha fazlasına Üniversiteye niyet ediyorum inşallah Rabbim nasip eder. Canım kuzum ayaklarının üstünde bir elif gibi dur.  Cömert ol, sevgi dolu ol, alma verme dengeni dengede tut. Bize o kadar çok kıtlık bilinciyle büyüdük elimizdekine bile sahiplenmeden kuzum. Sen çok değerlisin. Değerini bil. Kendin kendine yetersin. Rabbim bizi o kadar güzel bir sıfatla yaratmış ki bize kendi nefesinden üflemiş bunun bilincinde ol ki kula kulluk etme kimseden değer ve sevgi dilenme. 

Canım kuzum, yazmak o kadar güzel insan yazdıkça yazası eminim senin de okudukça okuyasın gelecek. Fakat her şeyin bir başı olduğu gibi bir de sonu var.  Benimde mektubumun sonuna gelirken o güzel gözlerinden öpüyorum seni şimdiden çok seven babaannen Muazzez dua eder dua beklerim sağlık huzur mutluluk bolluk bereketle geçen bir ömrün olsun sevgiler ve saygılarımla hoş çakal.

Muazzez Özbek

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!