Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 78

Dünyada insanların bir kısmı dertlerin ve tasaların yalnızca kendisini bulduğunu sanarken kimileri dert nedir bilmiyor. Ve birçoğu maalesef ne yaşadığının farkına bile varmadan göçüp gidiyor bu diyardan. Yüzyıl geçmiş olsa da insanların hala benzer durumlarla mücadele ettiği bir gerçek

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 78

Merhaba sevgili okuyucu,

Öncelikle Allah’ın selamıyla güzel yüreğine selam ederim.

Dünyada insanların bir kısmı dertlerin ve tasaların yalnızca kendisini bulduğunu sanarken kimileri dert nedir bilmiyor.  Ve birçoğu maalesef ne yaşadığının farkına bile varmadan göçüp gidiyor bu diyardan. Yüzyıl geçmiş olsa da insanların hala benzer durumlarla mücadele ettiği bir gerçek.

Eğer sen bugün mutsuz hissediyorsan bil ki umut dolu yarınlar var. Bu güne kadar yaşadıkların bugünkü seni ortaya çıkarabilmek için var oldu.

Ve insanlar zamansızlıktan şikayet ediyorlar, belki senin gününde selamlaşmaya dahi vakit yok. Bir kişi için en önemli şey zamanıdır çünkü zamanın telafisi yoktur. Geri alınmaz, fazlası istenemez. Elindeki bu en kıymetli hazinenin farkına vararak en kıymetli kişi olan kendin için harekete geç.

Nasıl başladı hayat yolculuğun? Neler geldi başına? Yoğunlukla hangi duyguları yaşıyor ve neler hissediyorsun? Mutluluk ne demek? Hüzün ne demek? Sen en çok ne zaman mutlu olursun? Bu ve benzeri sorularla kendine olan yolculuğunu başlatmak ister misin? İnsanın kendiyle baş başa geçirdiği vakitler kıymetlidir. Herkes için gözümüzü kırpmadan harcadığımız vakti kendimize çok görmemeliyiz.

Zaman yüz yıl öncede kısıtlıydı ancak akışı farkedenler yönetebilmeyi başardı. Bilinçle bakabildiğimizde ilahi yardımı hissederiz. Allah cc akletmemizi, düşünmemizi ve tefekkür etmemizi istiyor. Duygularını açarak manayı görebilmeye; idrakini açarak kainatı hissede bilmeye başla.

Yaşamdaki her şeyin bir frekansı vardır. Konuşmada kullandığımız harfler de buna dahildir. Olumlu kelime ve cümlelerin yapıcı etkisi vardır. Ancak olumsuz, negatif kelime ve cümlelerin etki alanı da geniştir. Hayatında nelerin olmasını talep ediyorsan bunları dile getir. Sen şükredip hamd ettikçe; huzur ve mutluluk sebeplerin artacak. Ayrıca neleri sıklıkla tekrar ettiğini gözden geçirmen faydalı olabilir.

Güzellikler dile hayatın için. Allah’ın bu muazzam sistemi dilenmeni istemez çünkü bizler her birimiz kıymetliyiz dilememizi, dile getirmemizi bekler. Yansımasını yaşayacağın ruh alemin için henüz vakit var iken huzur talep edebilirsin.

İnsanlar asırlarca mutluluğun sırrını aradı. Halbuki iki yüz milyonda bir oluşlarında ki var oluş manası mutluluğa değerdi, bilinemedi.

Şükredecek sebeplerin huzurla çoğalsın. İyi ki varsın.

 

Büşra Nesil

2022

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!