Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 75

Sevgili torunlarım, 2022’den 2122’ye size kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum…

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 75

Sevgili torunlarım,

2022’den 2122’ye size kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum…

Ben Emine nineniz. Şuan bu mektubu yazarken ben 33 yaşındayım ve size bunları yazarken sevinç içindeyim. Sizleri çok seviyorum. Eminim hepiniz birbirinizden güzelsinizdir, şu an nerde yaşıyorsunuz, kimlerle ve hangi şartlarda bilmiyorum ama, şundan emin olun ki: Şuan tam da olmanız gereken yerdesiniz! Önünüze gelen fırsatları iyi değerlendirin, ya da değerlendirmeye çalışın. Eğer yanlış yoldan giderseniz bunun eninde sonunda bilincine varacaksınız. Hayat size bunu sunar. Yolunuzun önüne ne çıkıyorsa sizin hayrınıza. Her olumsuz bir olayda bile sizin için olumlu olan bir sebebi vardır. Bu sizin öğrenmeniz, gelişmeniz ve hayatta iyi yerlere gelmeniz içindir maddi ve manevii.  Güzele odaklanmanızı, kalbinizle de ilerlemeyi ve anda kalmanızı öneririm Zaman şuan.. bunun bilincinde ile hareket etmenizi dilerim.

Bizim şimdiki hayatımız hizli ilerliyor bana soracak olursanız. Bir çok imkanımız var, belki de gereğinden fazla. Teknoloji ilerlemiş durumda burda, elimde akilli telefon ile her an interneti sınırsız olarak kullanabiliyorum.

Sosyal medya hesaplarım var; arkadaş, akraba ve ünlüleri takip ediyorum ve ara sıra kendi hayatımdan kareler paylaşıyorum. Fakat fazla girmemeye çalışıyorum, bazen girdiğimde bir bakmışım zaman epey geçmiş. Sosyal medya baya bir dikkat dağıtıcı olabiliyor. İnsanlar hayatındaki en iyi şeyleri paylaşmakta, birsürü reklamlar ve hayattaki imkanlar göz önüne sunuluyor.. Dünyadaki olup biten her şeyi, bazende fazlasından gereğini görüyoruz. Bu baya bir yorucu olabiliyor bana sorarsanız.

Bazı insanların sosyal medya hesapları bile yoktur. Netflixte bir belgesel izlemiştim, instagram şirketi için çalışan kişinin kendi instagram hesabı bile yoktu..

Evet torunlarım. Sizde teknoloji farklı bir boyuta ulaşmıştır, benim hayatımdan farklı bir hayatınız var. Size hayatınızda güzellikler ve başarılar dilerim. Eğer zorlandığınız bir durum olursa, bunu güvendiğiniz bir arkadaşınız/büyüğünüzle paylaşmanızı öneririm. İçinizde fazla biriktirmeyin, olur mu canlarım?

Size sımsıkı sarılıyorum. Belki birgün buluşmak dileğiyle.

Sizi seven ve sayan nineniz

Emine Küçükköse

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!