Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-38

Öncelikle düşündüm size ne yazsam bu mektupta. Sonra düşündüm ki benim dedem bana mektup yazsaydı, ben onun bunları yazmasını isterdim...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-38

Sevgili torunlarım benim adım Emre Tevfik Topuk 07.04.1998 Almanya Pforzheim Doğumluyum. Öncelikle Bülent Gardiyanoğlu Hocama ve diğer hocalarıma ve nefes21 akademi yol arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Rabbim Herkesten razı olsun. Öncelikle düşündüm size ne yazsam bu mektupta. Sonra düşündüm ki benim Dedem bana mektup yazsaydı Ben Onun bunları yazmasını isterdim.

Size kısa bir şekilde Ailemizden bahsetmek istiyorum. Annemin büyük dedeleri Bizim Atalarımızın bir kısmı Kafkasya'dan Rizeye göç etti. Babamin Babasi dedem de Tevfik Topuk Almanya'ya Gastarbeiter yani yardımcı işçi olarak geldi. Böylece ailenin bir kısmı Almanya'ya geldi.

Size kisa bir şekilde çocukluğumdan bahsetmek isterim beni sevgiyle büyüten ve bana destek olan Anneciğime teşekkür etmek isterim ve ayni şekilde beni destekleyen Ablacığıma da teşekkür etmek isterim. Rabbim ikisinden de razi olsun. Ben çocukluğumda sessiz çekingen bir çocuktum. Çocukluğumda alamadığım baba sevgisini ve onayı yüzünden 23 yaşıma kadar insanlarda sevgi ve onay aradım ve o sevgi ve onay için fedakarliklar yaptım. Şimdi her şeyi dengeye almaya gayret gösteriyorum. 17 yaşında boksa
başladım. Orada ilk farkindalıkları yaşamaya basladım ve can Arkadaşım Gabriel ile tanıştım o bana çok yardımcı ve gerçek dost oldu. Rabbim ondan Razi olsun. 2020 sene sonunda Gabriel le yürüyüşteyken ona söyledim ki bana Hoca lazım dini İlim konusunda ve takildığım noktalarda yardım edecek bir Hoca lazım böyle de dua ettim Rabbime.
Kısa zaman sonra bu dua ve niyet hayata geçti bir sevdiğim teyze bana Bülent Hocanin Kitaplarını tavsiye etti ve ben böylece Kitaplarla ve Bülent Hocamla ve Nefes 21 İle tanıştım. Sevgili Ferhat Atik Hocamla da tanıştım. Rabbim ondan razı olsun. Ve böylece ilk adımları attim kendime olan yolculuğum başladı.

Şükürler olsun Hamdolsun. Size de bir kaç tavsiye vermek istiyorum canlarim.

Öncelikle Allah'a giden Peygamber Efendimizin yolunda olun. Bu sizin hayatınıza çok güzellikler katacağına inanıyorum. Ne gelecekte ve geçmişte çok kalın şu anda olmayı Seçin. Her nefesin kıymetini bilin ve Rabbimizin Nimetlerine şükredin. Korkularınızdan kaygılarınızdan Ve vesveselerden Allah'a sığının. Hayatınızda hedefleriniz varsa hedeflere ulaşmaya Kolaylıkla ve sağlıkla Bolluk bereket için de niyet edin. Hedeflerinizin planını yapın ve onu hayata geçirmek için adım atın. Şeytandan Allah'a sığının şeytanın vesveselerine dinlemeyin kendinizi de ertelemeyin.

Mutlu olmayı seçin Allah'tan sağlıklı mutlu huzurlu ve afiyetle yaşamayı dileğin. Hiç kimseyi yargılamayın Ve kınamayın. Kınadığınız ve yargıladığınız insanlardan özür ve af dileyin. Siz de herkesi affedin ve Hakkınızı helal edin. Ben size bu mektubun dışında faydalı Ve hayırlı İlim bırakmak istiyorum. Bu hayatta sevgi her kapıyı açar. Sevmek ve sevilmek Çok güzel. Hayatınızda sevgiyi hiçbir zaman eksik etmeyin.

Bu size yazdığım ilk mektup ama son değil. Şu anda günlük yazıyorum onu da size sevgi ile bırakmak istiyorum. Ben sizleri çok seviyorum Sevgili torunlarım.

Şimdilik son sözleri sizleri seven dedeniz Emre Tevfik Topuk.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!