Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 15

Canlarım benim bende 100 sene önce bu dünyada yaşıyor, nefes alıyor, seviyor, ağlıyor, korkuyor ve ümit ediyordum. Benden önce dünyada yaşayanlar gibi ve şimdi sizin yaşadığınız gibi …

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 15

Sevgili Torunlarıma;

Sevgili canlarım ben atanız Nurcan Şahinöz. Sizleri sevdiğimi ve sizlerle gurur duyduğumu söyleyerek başlamak istiyorum mektubuma. Canlarım bir 100 sene sonrasında dünya nasıl ,teknoloji çok ilerlemiş çok değişmiştir dünya. Ama değişmeyeceğine inandığım bir şey var ki oda  kainattaki sevgi ve muhabbetin hep daim olacağı.Ve bu niyetle yazılan satırların güzelliğini Rabbimin sizin yüreklerinize ulaştıracağına canı gönülden  niyet ediyorum..Bu inancı veren Allah'a çok şükrediyorum.

Canlarım benim bende 100 sene önce bu dünyada yaşıyor, nefes alıyor ,seviyor,ağlıyor,korkuyor ve ümit ediyordum.Benden önce dünyada yaşayanlar gibi ve şimdi sizin yaşadığınız gibi …

İnanın bana dünyada yaşıyor olmak ,hayatta olmak çok güzel bunun değerini bilin demek istiyorum ilk olarak size.Belki okuduğunuz çağda şimdi kullandığım kelimeler size farklı gelecek ve garipseyeceksiniz.Ama inanıyorum yüreğimden gelen şu satırların güzelliklerini Rabbim sizlerin yüreğine ulaştıracak..Çünkü zamanın Rabbi Allah tır.

Sevgili torunlarım bana gelip geçiyorsun bu dünya denen yoldan senden öncekiler gibi dediklerinde anlamamıştım. Öyle ki her zorlukta her yorulduğumda bu bende ebediyen kalacak gibi hissetmiştim. 20'li 30'lu yaşlarda bir koşturmaca ,deneme yanılmalarla sağa sola dağıtmışım Rabbimin bana verdiği tüm güzellikleri.Ama bitmeyen bir arayışın çığlığı da içimde hiç susmamış. Taki bir nefes ara deyip kendi içime kulak kabartıncaya kadar .Bu içimdeki çığlık aslında benim senelerdir dışarıda aradığım her sorunun cevabının içimde gizli hazinelerde olduğunun alarmı imiş.

Hangi yüzyılda yaşamış oluyorsanız olun, devrin adı ne olursa olsun hiç fark etmeyecek.Yaradan Allah ,var eden Allah muhabbeti gönüllerde daim edecek olandır ve bu muhabbeti sizinde doya doya yaşıyor olabilmeniz için 100 sene öncesinden niyet ediyor olduğum için sonsuz şükürler olsun.

Yaşadığınız çağda artık savaşların ,kavgaların ,cinayetlerin olmaması için dua eden bu atanıza sizin için seneler önce yaptığı güzel dualar ve niyetler için teşekkür edişlerinizi hissediyorum ve seviniyorum ve sizlerle gurur duyuyorum.

Bunun yanında bilerek veya bilmeyerek yaptığım hatalar için tövbe edişimi Rabbimin kabul etmesini diliyor ve bu istemeyerek size aktardığım negatif aktarımlar için sizden özür diliyorum .Hakkınızı bana helal etmenizi istiyorum.Ben hepinize hakkımı helal ediyorum canlarım.

Siz de bu hayat yolculuğunda affetmeyi seçin. Muhabbeti seçin.Aşkı seçin .Ve bu güzellikleri yaratan Allah'a her daim şükredin inşallah.

Bu da geçer ya Hu inanın her şey geçiyor. Biz geçerken sevgiyle aşkla geçebilmeye niyet ettik hem kendimiz hem sizler için siz de bu dünya köprüsünden aşk ile muhabbet ile hayır ve güzellikler bırakarak geçebilesiniz. Buna canı gönülden niyet ediyorum.

Allah'ın rızasına aşk ve muhabbetle varanlarla beraber olmanız dualarım ve dileklerimle…

 

Atanız Nurcan Şahinöz

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!