Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 12

100 yıl sonra hiçbir çocuğun anne ve babasızlık hasreti çekmeden, sevginin, saygının, barışın, sınırların kalktığı ve hoşgörünün olduğu bir dünya arzu ediyorum. İnsan ayrımı yapılmadan kardeşçe yaşayan bir dünya hayalimdir...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 12

Merhabalar Tevfik Şendöl 25.07.1965 Bursa Türkiye doğumluyum. Hayatın gerçeklerini 1968 yılında babamın vefatıyla 3 yaşımda öğrenmiş oldum. Babamın yokluğuna birde annemin 1970 yılında Almanya’ya gitmesiyle annesizliği de 5 yaşımda yaşadım.

Bizleri 1979 yılına kadar büyük bir özveri ve sevgiyle bakan ve büyüten babaannemizin de vefatıyla 1980 yılında Almanya’ya annemin yanına geldi.

Anne hasreti bitmişti artıkın.5 kardeş ve annem artık birlikte yaşıyorduk. Tek düşüncemiz vatanımıza olan hasretimizdi.

Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım. Annemin bizler için her türlü zahmete katlanmasına karşılık olarak bizlerde annemizin her konuda yanındayız.

100 yıl sonra  hiçbir çocuğun anne ve babasızlık hasreti çekmeden, sevginin, saygının,barışın ,  sınırların kalktığı ve hoşgörünün olduğu bir dünya arzu ediyorum. İnsan ayrımı yapılmadan kardeşçe yaşayan bir dünya hayalimdir.

100 yıl sonra benim hala dünyamıza iz bıraktığım eş , dost ,akrabalar ve insanlık tarafında bilinmesi ve taktir gösterilmesidir. Yıllar önce bir gazeteci, yazar ve eğitmen Tevfik Şendöl yaşamıştı. Almanya’da sivil toplum dernekleri Münih’te Bavyera Türk Toplumunda, Landshut İş İnsanları ve Akademisyenler, Landshut Okul Aile Birliği.  Vilsbiburg Sosyal Dayanışma derneği ve EL Ele Engelliler derneğinde geleceğin çocuklarının yetişmesinde katkı sağlamak için yönetimlerde bulunduğum anılırsa ne mutlu bana.

YAZAR: TEVFİK ŞENDÖL

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!