Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 7

Sevgili torunlarım ve tüm insanlık... Bu mektup sizlere ulaşır mı? Ulaşırsa, anlaşılır mı? Niyet ediyorum ki; yüz yıl sonra da sağlıkla, sıhhatle, bolluk ve bereket içinde yaşıyor olun inşallah...

Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 7

Sevgili torunlarım ve tüm insanlık...

Bu mektup sizlere ulaşır mı? Ulaşırsa, anlaşılır mı? Niyet ediyorum ki; yüz yıl sonra da sağlıkla, sıhhatle, bolluk ve bereket içinde yaşıyor olun inşallah.

Yaşadığınız zaman ne olursa olsun, cinsiyetiniz ne olursa olsun önce insan olun. İnsani duygularınızı sürekli tazeleyin. Sevgi, saygı, hoşgörü,  merhamet, vicdan, iman, ibadet, dua ve yardım, sağlığın, mutluluğun, huzurun anahtarlarıdır. Doğru olun, dürüst olun ki, doğru ve dürüstlükle karşılaşasınız.

Oku, dinle, dinlet, öğret. Okur ve dinlerseniz, bilgilenirsiniz. Siz de dinlenir ve öğretirsiniz. ”Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözünü Hz. Ali (r.a) boşuna söylememiştir. Öğrettiğiniz her harf ve yaptığınız iyilikler size geri dönecektir. Bir de karşılık beklemeden yaparsanız, çok daha çabuk döner unutmayın. Allah(c.c) her şeyi bilen ve görendir.

Büyüklerinizi sayın, küçüklerinizi sevin. Hayat bir geri dönüşümdür. Bugünün küçükleri; yarının büyükleri, yarının büyükleri geleceğin küçükleridir. Birbirimizin yaşadıklarını anlayabilmemiz için ibret verici bir geri dönüşümdür bu aslında. Dersinizi alın, affedin, bağışlayın ve hakkınızı helal edin. Edin ki, huzur bulun ve neslinizi şifalandırın.

Hayat denen sınavda, daima çalışkan, dürüst, cesaretli ve dengede olun. Dengede olun ki; her düştüğünüzde, her yenilgide ders alarak ve daha da güçlenerek tekrar ayağa kalkabilesiniz.

Umudunuzu, ümidinizi, hayallerinizi asla kaybetmeyin. Aksine çoğaltın, güçlendirin. Her yeni gün, yeni umutlar demektir. Hayallerinize ulaşmak için, yeni bir başlangıç demektir. Yeni günleri çok iyi değerlendirin. Asla vazgeçmeyin, pes etmeyin. Yarının ne getireceğini Allah(c.c)’tan başka kimse bilemez.

Gelişmekten, bilgiden, teknolojiden korkmayın. Cahillikten korkun. Bilginizi ve elinizdekileri dengeli bir şekilde paylaşın. Paylaşın ki, çoğalsın. Çoğaldıkça siz de tadına dahi iyi varabileceksiniz emin olun.

Unutmayın ki, birlikten kuvvet doğar. Daima vatana, millete hayırlı işlerle meşgul olun. Vatanı, bayrağı, toprağı, dini, dili, birliği olmayanın başka bir şeyi olamaz.

Tek yol vardır, o da Allah(c.c) yoludur. Allah(c.c)’a kul, Peygamber(s.a.v)’e ümmet olun. Allah(c.c), hak yolu ile batıl yolu, haram ile helali ayırt edebilmeyi nasip etsin inşallah. Niyet ediyorum, yolunuz daima ve açık olsun.

Güzel, huzurlu ve barış içinde günler görmeniz, sağlıkla, bolluk ve bereket içinde yaşamanız dileğiyle, Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Sizi çok seven büyüğünüz, nineniz SİBEL ERKİN.

 

NOT: Giderken bir çorap bile götüremiyorsunuz, aklınızda bulunsun.

SİBEL ERKİN

http://%C4%B1nstagram.com/sibel.erkin

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!