Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 5

Sevgili Yavrucuğum… Şu an 2021 yılındayız. Belki senin zamanında zaman yolculuğu çok olağan hale gelmiş olacak ve mektubumu alıp yanıma geleceksin. Ancak beni bulup yanıma gelmen için, bu mektupla buluşmalısın...

Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 5

Sevgili Yavrucuğum…

Şu an 2021 yılındayız. Belki senin zamanında zaman yolculuğu çok olağan hale gelmiş olacak ve mektubumu alıp yanıma geleceksin. Ancak beni bulup yanıma gelmen için, bu mektupla buluşmalısın.

Bizler yaşamanın ne olduğunu bilemeyecek kadar zorlayıcı uykularda uyuyan, bir o'kadarda nefes aldıran farkındalıklara kanat açan bir çağdayız. Ümit ediyorum ki sizin zamanınızda salt farkındalıkla tamamen özüyle buluşmuş halde yaşamak, sizin normaliniz olmuş olsun. Sana neler yazacağım konusunda biraz tedirginlik yaşamadım değil. Beni böyle düşünmeye iten şey; alıştığımız şekilde yavrulara nasihat etmeye kalksam, yüz yıl sonraki torunumun farkındalığına ne kadar hitap edebileceğim? Belki çok sıradan ,belki çok sığ gelebilir. Bu sebepten sana hiç eskimeyecek hatta zaman geçtikçe tazelenen sırrı ve doyuruculuğu artan konulardan bahsedeyim. Benim dibe vuruş noktasında tutunduğum en kıymetli , en güçlü,en hakiki ve tutup kaldırırken ilerleten dayanak ,Allah Teala’ya yönelmek oldu. O'nu (cc)  tanıyabilme ve varoluş amacımı bulabilme niyeti adeta bir başlat düğmesi gibi hayatın her alanındaki tıkanıklıkları gideren ,atağa geçiren ve muhteşem açılımlar sağlayan bir basamaktır.. Bu nedenle ister 100 yıl istersen 1000 yıl sonra olsun eskimeyecek hatta daima yenilenip hayret ve hayranlığını ,iştiyakını ,yaşama sevincini arttırarak seni besleyecek yegane şey budur.. Rabbinle içtenlikle kurulmuş irtibatın,yakınlığın ve elbette bu yolculukta olabildiğince çok gönlüne katkı olacaktır. Gönlüne  girip içten hayır dualar alabilmek, bu dünya yüzlerce yıl sonra hala var olsa bile illa ki bir gün son bulacak. Ebedi hayatta inşallah güzellikler üzere sevgiyle, selametle buluşabilmeyi niyet ediyorum. Eğer bu mektubu okuyorsan bizlerin bu farkındalık yolculuğuna çok büyük katkısı olan Nefes21 akademinin kurucusu Bülent Gardiyanoğlu ve tüm sevgi dolu ekibinin çalışmalarının nesilden nesile daha da büyüyüp güzelleşerek sizin zamanınızda da nice güzel hizmetlere imza atmaya devam ettiğini anlamış olacağım.Nefes21 Akademiyle beraber hakikatimle buluşabilme yolunda, vesveselerin farkına varıp onların etkisinden kurtulabilme, faydalı ve üretken olabilme niyetinin yaşattığı sıçramalar, en önemlisi de tam bütün olduğumun farkına varıp adım atacak cesarete kavuşabilmek hayatımın çok özel ve güzel zamanlarından oldu. Bu zamandaki Nefes21 akademi her gün yeni projelere ve bu projeleri gerçekleştirecek yeni oluşumlara imza atıyor. Bende sağlıkla ve kolaylıkla bu hizmetlerin içinde mümkün olan en güzel ve yüksek katkıyla bulunabilmeyi niyet ediyorum.

”iyimserlik imandandır” hadis-i şerifi hayatında daima sınırsız umutlu olabilmek , tüm umutsuzluklara kapılarını ebediyyen kapatmak ve daima en yüksek şevkle güzel hayallerini gerçekleştirebilmek için sana daima aydınlatan , ışıl ışıl çok güçlü bir kandil olsun.

 Seni, sana gelinceye kadar tüm torunlarımı ve senden sonraki kıyamete kadarki tüm torunlarımı sevgiyle kucaklıyorum ve en güzel yolda istikamet ve selamet üzere kavuşabilmek ümidiyle Allah’a emanet ediyorum.

Sizi seviyorum.

Zehra Betül Konak  (Nineniz )

ZEHRA BETÜL KONAK

Yazar'ın diğer yazılarına ulaşmak için

https://nefes21.com/profil/zehra-betul-konak

Yazar'ın sosyal medya adresi

https://instagram.com/bio_conac?utm_medium=copy_link

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!