Yeniden Başlıyoruz

Hepimiz yeni bir başlangıcı hak ediyoruz.

Yeniden Başlıyoruz

Merhaba

Senin de kafanın içi kalabalık bir şantiye alanı gibi mi? Zihninin içi yıkıntılar ve yeni yapılanmalar halinde mi? Şaşırıyor musun bu haline?

O zaman bu yazıyı okumaya devam edebilirsin güzel insan.

Kırklı yaşlardayız. Belki de ellilerde.

Kafamızın içinde inşaatlar var. Öyle inşaatlar ki az değil kocaman şantiye alanları gibi. Kelime manasıyla inşaat yap-yapım-yapılanma demek. Bu yeni yapılanma hali nerden çıktı diye şaşkınlıkla seyrediyoruz iç dünyamızı. Çünkü hayatımızın düzene girmesini umduğumuz, rahata kavuşacağımızı öngördüğümüz ‘’oh be çalıştım, ettim. Şimdi keyfine varacağım döneme geldim.’’ dediğimiz zamanlarda olmalıydık. Çünkü toplum bize böyle öğretti. ‘’Belirli bir yaşa gelince rahat edersin.’’ dendi. Biz de öylece yaşadık güzel bir ütopya hayaliyle. Peki nereden çıktı bu karmaşa?

Anlatmaya çalışayım.

Eğitim hayatı geçiririz, okuruz evleniriz çocuklarımız olur onları okuturuz ve her biri büyür. Biz de kırk yaşından sonra konforlu rahat bir hayat yaşayacağımızı zan–ederiz.

-Yanıldık mı? 

-EVET

-İçimiz, ruhumuz bu konfor alanında mıdır?

 -HAYIR

Gülümsediğini görüyor insanlar ama üzgünsün.

Etraf sakinleştiğinde kendimizle baş başa kalmaya başladığımızda, tahammülü zor bir huzursuzluk kaplar içimizi. Bir mana yoksunluğu, kocaman anlamsız bir boşluk ruhumuzda.

Peki inşaat alanının sebebi, bu kalabalığın, bu gürültünün sebebi nedir?

Pek çoğumuz tıpkı benim gibi bu güne kadar yaptıklarının ve olanların içine sinmediğini fark ediyor. Yeni yollar arıyor. Yeniden yön bulma ihtiyacı duyuyor.

İçimize bakıyoruz ve bir sürü putlarımız olduğunu görüyoruz. Boşa geçtiğini fark ettiğimiz onlarca yıl. Korsan çıkılmış kaçak katlı binalar gibi manzaramızı kapatan, içimize bakmamıza mani olan yüksek katlı keyifsiz yapılarla karşılaşıyoruz. Tutunduğumuz mutsuz putlar görüyoruz. Hepsini komple yıkmak gerektiğine karar veriyoruz.

İnsanın pahalı, lüks bir evi olmalı, havalı eşyaları olmalı, her yıl çok konforlu otellerde tatil yapmalı. Gardrobun hep en yeni moda kıyafetlerle dolu olmalı.Her gün farklı birşey giymelisin üstüne. Çok çalışmalı ve saygı duyulan bir kariyere sahip olmalı. Hep çok çalışmalı. Dışarıya karşı hep mutlu iyi ve her şey yolunda intibası vermeli.Hep bir iş yeriyle, bir takımla bir marka ile anlatmalısın kendini. Meli malı, meli-malı. İşte buna benzer putlarımızın ruhumuza verdiği zararı fark eden şanslı farkındalıklı bir azınlık var. Ve sen bu şanslı azınlığın içindesin.

Bu farkındalıklı azınlıkta ki hassas ruhlu güzel insanlar zihinlerini yeniden yapılandırmak için zorlu bir yolculağa giriyorlar. Sancılı gürültülü bir yolculuk. Yeniden yapılanma arınma sadeleşme yolculuğu.

Buna cesaret eden sen sevgili arkadaşım. Bunu başaracaksın. Ve  sen diğer arkadaşım içinde hep ince bir pişmanlık sızısıyla ömrün yettiğince yaşayacaksın.

Şimdi ben seninle konuşmak istiyorum. Buna cesaret eden sevgili güzel insanla.

Kafan karışabilir, başıma iş aldım diyebilirsin. Çok güzel yaptın. İyi ki başladın. Tebrik ederim.

Tam da vaktinde yaptın. Başlayabildiğin bu an tam da vaktiydi. Ne geç ne erken. Olması gerektiği andı. Bu yolculukta sana eşlik etmek isterim. Üstelik sadece ben de değil yüzlerce güzel yürekli farkındalıklı arkadaşın seninle birlikte olacak.

Bu yolculukta nefes21 akademi ekibi , yüzlerce mezun öğrencinin deneyimleri, nefes21 cep telefonu uygulaması, nefes21.com da bulunan farkındalık yazıları, kişiselgelişim.tv canlı yayınları .Her hafta düzenli yapılan canlı farkındalık söyleşileri ile sana yardımcı olabilecek bir sürü seçeneğin var.

Nefes21 Akademi yeni dönem kayıtları açılıyor. Kişisel gelişim dönüşüm yolculuğunun 1. basamağı kabul ettiğimiz bir dönüşüm yolculuğuna bizimle çıkmaya var mısın?

Hoş geldin.

Senem Kanbir

Nefes21 Akademi

Koordinayon Yöneticisi

Nefes21 Akademi 2022 dönemi kaydı için tıklayınız.

Senem Kanbir İnstagram adresi için tıklayınız

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!