Vesvese Sözlüğü 25- Para Sadece Bir Enerji İse…

Her şey enerjidir ve her enerjinin kendisine özel bir frekansı vardır. Enerjiyi gösteren bir cihaz ile dünyaya bakarsanız, sadece bu dünyada her şeyin titreşen enerjiler olduğunu görürsünüz. Kuantum fiziği artık evrenin enerji olduğunu kabul ediyor ve bu konuda yapılan birçok deneyle her şeyin enerji olduğunu ispat ediyor.

Vesvese Sözlüğü 25- Para Sadece Bir Enerji İse…

“Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir”

                                                                                    Albert  Einstein                                                                          

Para, sözcüğü Türkçe' ye Farsça' dan  geçmiştir. Para, Osmanlı’da kuruşun kırkta biridir. Kelime kökenine bakıldığında; Farsça’ da “pare” bir şeyin küçük parçası anlamındadır. Farsça’ nın atası Zend dilinde “borç” anlamındadır. Yunanca’ da para “ ilerisinde, ötesinde, civarında “ anlamlarına gelir. Ötesi aslında geleceğe dair planlar, projeler, hayallerdir. Bugün yapabilecekken ertelenenler geleceğe borçlandırır. Para bir takas aracıdır ve yaşam da emek, gayret ve zamanın karşılığında aldıklarımıza aracılık eder.

Her şey enerjidir ve her enerjinin kendisine özel bir frekansı vardır. Enerjiyi gösteren bir cihaz ile dünyaya bakarsanız, sadece bu dünyada her şeyin titreşen enerjiler olduğunu görürsünüz. Kuantum fiziği artık evrenin enerji olduğunu kabul ediyor ve bu konuda yapılan birçok deneyle her şeyin enerji olduğunu ispat ediyor.

Eğer her şey enerji ise o halde para da bir enerjidir diyebiliriz. Enerjiler söz konusu olduğu zaman iyi veya kötü gibi kavramlar yoktur, tüm enerjiler aslında nötrdür. Bir enerjiyi iyi ve kötü olarak değerlendiren veya yargılayan insan zihnidir. Örneğin paranızla insanları ezerseniz bu kötü bir davranıştır, ancak bu davranışınızın kötü olması parayı kötü yapmaz. Aynı para ile insanlara yardım etmeyi de seçebilirsiniz.

Para da bir enerjidir ve her enerji gibi nötrdür. Para için iyi ya da kötü diyemeyiz sadece enerjidir diyebiliriz. Parayı iyi veya kötü olarak algılayan ve ya değerlendiren insan bilincidir. Parayı hangi kelimelerle tanımlarsanız, hayatınızdaki akışı da buna göre şekillenir. Eğer parayı sevgi, mutluluk, keyif gibi olumlu kelimelerle tanımlarsanız, sizin için olumlu bir enerjiye dönüşecektir. Eğer zorluk, kötülük, sıkıntı gibi olumsuz kelimelerle tanımlarsanız, sizin için negatif bir enerjiye dönüşecektir. Parayı kötü veya pis bir şey olarak tanımlıyorsanız, daha en başından bolluk ve bereketi hayatınızdan uzaklaştırıyorsunuz. Düşüncelerinizin mıknatıs etkisi vardır ve inançlarınız da kendini gerçeklemek ister ve hayatınızı etkiler. Para kötüdür inancı, paranın hayatınızdan uzaklaşmasına yol açar. Bu nedenle para sadece bir enerjidir ve sizin refah içinde yaşamanıza hizmet ettiğine inanmanız en doğru zihinsel modeldir. Para tek başına sizin hayatınıza refah getirmez, bununla birlikte ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlarken, birçok isteğinizi de gerçekleştirmenize yardım eder. Bu nedenle hayatınızda yeterli para akışının olması bolluk ve bereketiniz için önemlidir.

Sağlığın, zamanın, enerjinin, sevginin, bilginin, hayatınızdaki sevdiğiniz insanların ve onlarla olan güzel paylaşımlarınızın her biri bolluk berekettir. Bununla birlikte bolluk bereket denildiğinde akla ilk olarak para gelir. Bolluk ve bereket enerjisi aynı zamanda para enerjisini de kapsar.

 

Para para  para varlığı bir dert yokluğu yara… diyen şarkı bile varken;                                                               

Peki  başka neler var, büyürken öğrendiğimiz?

Çok para haramsız olmaz.

Para kötüdür.

Parayı kolay mı kazanıyoruz?

Parayı ağaçtan mı topluyoruz?

Fakir ama onurluyuz.

Biz parayı sevmeyiz.

Çok para adamı bozar.

Dikkat et onların zenginliği seni bozmasın!

Para kazanmak kolay değil.

Biz para babası mıyız?

Allah az verip aratmasın, çok verip azdırmasın.

Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.

Para zor kazanılır,

Bende para ne gezer.

Para bize gelmez.

Parası olanın dostu da düşmanı da çok olur.

Para aslanın midesinde, parayı kim kaybetti ki ben bulayım?

Çok para imtihan sebebi olur

Zaten sürekli  maddi sıkıntı içindeyim, ilerde de öyle olacak. 

Şimdi yedi sülaleme yetecek param var, çok harcarsam ilerde param kalmaz.

Çok param olursa kontrol edemem.

Çok param olursa ilişkilerim bozulur.

Ve para ile ilgili inançlar, düşünceler, beraberinde de vesveseler parayla ilişkimizi belirliyor.

Para sizin için ne anlam ifade ediyor?

Paraya karşı ne hissediyorsunuz, duygunuz ne?

Para size nasıl görünüyor?

Paraya ihtiyacınız olduğunda para kolay geliyor mu?

Paranın gelmesi mi kolay, gitmesi mi?

Para ile sahip olduğunuz en kötü üç problem nedir?

Hangisine daha çok sahipsiniz, para mı borç mu?

Bolluk, refah, zenginlik içinde olmak güvenli mi?

Bolluk bereketi, refahı, zenginliği hak ediyor musunuz?

Parayı seviyor musunuz?

Parayı seven insanları da seviyor musunuz?

Paraya öfkeli misin?

Parayı affettiniz mi?

Parasız olmanın nesini seviyorsunuz?

 

Para enerjidir, dedik. Bedenimizdeki enerji alanlarından ikinci çakra olan sakral çakra yani rahim bölgesi para, bolluk bereket, üretim alanıdır. Bu bölge ile ilgili sağlık sorunları varsa; bolluk bereketin kabulüne ve para ile ilişkiye bakılmalıdır.

Anne; üretkenlik kapısıdır. Dişi enerjidir. Fikirler üretebilir, projeler yapabilirsiniz, yapamıyorsanız anne ile olan ilişkiye bakılmalıdır. Baba bolluk bereket kapısıdır. Fikirlerinizi, projelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Bununla birlikte, her şey yolundayken işler ters giderse, paranın gelmesi zorlaşırsa ya da gelen para çabuk elden çıkarsa, babayla olan içsel ve dışsal iletişime bakılmalıdır.

Sizden gözlerinizi kapatıp parayı bir insan gibi düşünmenizi istiyorum. Düşünün ki kapı çalıyor açıyorsunuz ve karşınızda bir insan var? Bu nasıl bir insan? Nasıl giyinmiş? Size nasıl davranıyor? Size neler söylüyor?

Yaptığınız bu çalışmada karşınıza çıkan para imajınızdan hoşlanmazsanız bunu değiştirebilirsiniz.

Gözlerinizi kapattığınızda gelen sevgili para arkadaşınızın nasıl biri olmasını istersiniz? Size neler söylemesini istersiniz? Size nasıl davranmasını istersiniz?

Bunların negatiften pozitife dönüşeceğini düşünerek para imajınızı oldukça olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

 

Haydi gelin, şimdi yeni bir niyet yapalım.

İlahi koruma altında kazanç kapılarım açılsın, bereketli olsun. Darlıktan bolluğa, yokluktan varlığa geçişim kolay olsun. Parayla ilgili tüm olumsuz inançlarım, düşüncelerim, duygularım, şartlanmalarım, kodlarım ve bakış açılarım sevgiyle arınsın, temizlensin, bolluk berekete dönüşsün niyet ediyorum.

Ben parayı seviyorum ve paranın sevgi dolu bir enerji olduğunu kabul ediyorum. Helalinden her türlü kaynaktan gelen maddi manevi bolluk bereketi sevgiyle kabul ediyorum. Gelmesine izin veriyorum ve para şimdi yaşamıma kolaylıkla, sağlıkla bol bol akıyor. Şükürler olsun.

 

 

 YAZAR: Yasemin Aktağ

Yazar'ın diğer yazılarına ulaşmak için

https://nefes21.com/profil/yasemin-aktag

Yazar'ın sosyal medya hesabı

https://instagram.com/yaseminaktag?utm_medium=copy_link

                                                                                                                                      

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!