Suya Benze ki Herkese Şifa Veresin

insanlar sizin her hangi bir tarafta olmadığınızı anladıklarında sizi daha çok benimseyebiliyorlar

Suya Benze ki Herkese Şifa Veresin

İnsanlar sizin herhangi bir taraf olmadığınızı anladıklarında sizi kendilerine yakın buluyorlar. Her kesim kendinden bir parçayı sizde buluyor ve verdiğiniz bu güvenle onlara su gibi akıp şifa vermeniz kolay olabiliyor. Farklı hesaplar yapan insanlar ise toplumu, dinle, felsefeyle ayrıştırarak karıştırıyorlar.

Vur, parçala ele geçir formülünü yıllarca çok akıllıca ve kurnazca yaşattılar. Niyeti hayır olanın akibetide hayır olur. Toplum için elden gelen dilden dökülen faydalı çalışmalar gelecek nesilerimizin daha huzurlu ve verimli bir ortamda yaşamasına katkı sağlayacaktır.

Bizden başlayan domino taşı, ilerleyen zamanlarda daha da etkisini büyüterek insanlığa yayılacaktır; yeter ki biz doğru bir domino taşı olarak bu etkiyi başlatabilelim. Bizden öncekiler bizlerin atalarıydı bizler ise torunlarımızın atalarıyız ilerde nasıl anılmak ne hayır hasenatlar bırakmak istediğimize şimdiden karar verip o yönde çalışmalara başlamak yerinde olur.

Birlik ve beraberlik samimi yaşanıldığında ve yaşatıldığında negatif etkilerden korunuruz. Sürüden ayrılanı kurt kapar tamamda, o sürüdeyken huzurlu olmakta çok önemli. Bir gurup içindeyken ortak müşterekte buluşmak sağlıklı olur.

Herkesin sevdiği bir insan olmak belki dünyanın şu şartlarında mümkün görünmeyebilir ama kendini doğru ifade edebildiğinizde ve içinizden akan samimiyeti insanlara hissettirdiğinizde onlara çok daha faydalı olabilirsiniz. Taraf olan bertaraf olur; derler toplumdaki herkese hitap edecek durumda bulunmak bütün adına yararlı olur inancındayım.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!