Sübliminal mesajlar-3 Değişen kavramlar

Evet, hepimiz biz fark etmeden bilinçaltımıza bu mesajlar işleniyor. Amaçları “Çalışılarak, üreterek, okuyarak çok para kanılmaz” mesajını bizlere vermek. Kıtlık bilincimizi artırmak ve üretme isteğimizin önüne set çekmektir. Farkındaysak maalesef bu mesajlarda başarılı oluyorlar. Gün geçtikçe üreten, düşünen, çalışan, okuyan insan sayımız azalıyor.

Sübliminal mesajlar-3 Değişen kavramlar

Merhaba değerli okurlar.

Bugün sizlere sübliminal mesajlarla değişen kavramlarımızdan bahsetmek istiyorum.

İlk olarak sizlere basit örneklerle kavramlarımızın nasıl yıkıma uğratıldığını göstermek ve bunu nasıl yaptıklarını anlatmak niyetindeyim.

Fakirlik ve zenginlik kavramı: Sübliminal mesajları kötü amaçla kullanan insanların temel kavram yıkımında kullandığı ilk basamaklardan birisidir. Hayatımızın içindeki dizilerin, filmlerin, reklamların, televizyon programlarının, şarkıların içinde hep bu kavramla karşılaşıyoruz.

Bizlere aşılanmak istenen ise; zengin insanlar helal yoldan kazanarak zengin olmaz. Fakir insanlar zengin insanlarla evlenmezse zengin olamaz.

Evet, hepimiz biz fark etmeden bilinçaltımıza bu mesajlar işleniyor. Amaçları “Çalışılarak, üreterek, okuyarak çok para kanılmaz” mesajını bizlere vermek. Kıtlık bilincimizi artırmak ve üretme isteğimizin önüne set çekmektir. Farkındaysak maalesef bu mesajlarda başarılı oluyorlar. Gün geçtikçe üreten, düşünen, çalışan, okuyan insan sayımız azalıyor.

Diğer değişime uğratmak istedikleri kavram ise aile yapımız ve aile bağlarımız. Medyaya baktığımızda aile yapımızın ve bağların nasıl kolayca yıkıldığını izliyor ve dinliyoruz. Duygularımız kullanılarak farkına varmadan bağımlı olarak izliyoruz.

Bilinçaltımız kaydediyor ve aralarındaki kısa mesajları tek tek alıyor. Bu kısa mesajlar;

  • Ailenle fazla iletişim kurma.
  • Hata yapınca ailene söyleme.
  • Herkes kendini düşünür, yeri geldiğinde ailen bile.
  • Ailene saygı göstermek zorunda değilsin
  • Ailen her zaman yasakçıdır.
  • Ailenle fazla iletişim içinde olursan senle dalga geçerler.

Gibi normal okuduğumuzda bilincimizin kabul etmediği ama bilinçaltımızın direk kabul ettiği mesajlarla doludur.

Şimdilerde ise cinsiyet kavramını yeni nesil üzerinde yok etmek için çok tehlikeli mesajlar üretiyorlar. Bilinçaltımızda adeta karanlık kaleler inşa etmek istiyorlar.

Ücretli veya ücretsiz medya platformlarında bağımlılık yapan ve oyuncularını çok sevdiğimiz diziler, filmler, televizyon programları, reklamlar, şarkılar gibi medya içeriklerinde verdikleri mesajlarda bu mesajları görmek mümkündür.

Cinsiyet üzerine inşa edilmiş temel değerlerimizi yıkmak için cümle aralarında, kelime tekrarlarıyla, aksiyon sahnelerindeki fon müziklerinin içinde, şarkı sözlerinin altında alt ses olarak tersten okuma ile bilinçaltımıza bu mesajları iletiyorlar.

Şimdiye kadar üç kavramdan bahsettik. Hayatımızdaki tüm kavramları yıkmak için ellerinden gelen tüm imkânlarıyla bilincimizi bizlerden almaya çalışıyorlar. Hayatımızdaki tüm kavramlar üzerindeki mesajları anlatmak istersek örneklerle çoğaltarak ciltlerce bilgiye farkındalık seviyemize göre ulaşabiliriz.

 

Sübliminal mesajlara göre nasıl tedbirler alabiliriz? İlk olarak bize bağımlılık yapan filim, dizi, televizyon programları, hepsine dikkatli olarak baktığımızda kavramlarımızı yıkan mesajlar olduğunu fark edebiliriz. İzlediğimiz veya dinlediğimiz medya içeriklerinin bizi etkileme seviyesi yüksek ve hayranlık duyuyorsak, bilinçaltımıza bir mesaj gittiğinin farkında olabiliriz. Bu mesajların iyi veya kötü olduğunu dikkatli izleyerek ve dinleyerek fark edebiliriz.

Çocuklarımıza izlettiğimiz her medya içeriğini farkındalık penceresinden süzgeçleyerek izlemeliyiz. Çocuklarımız veya aile bireyleri o içeriği izledikten sonra davranışlarında ve ruhsal durumundaki değişiklikler bize izlediği içeriklerle ilgili ipuçları veriyor olabilir. Bu ipuçlarını takip ederek sübliminal mesajların farkına varabiliriz.

Sübliminal mesajların %70 lik kısmı yeni neslin kavramlarını değiştirmek ve yeni kavramlar oluşturmak için kullanılıyor.

En değerli varlığımız olan ailemizin bağları koparılırsa istedikleri kalıba çok rahat ve sorunsuz bir şekilde sığdıracaklarının farkındalar.

Üretmemizi istemiyorlar.

Okumamızı istemiyorlar.

Yeni fikirler üzerinde çalışmamızı istemiyorlar.

Kendimizi geliştirmemizi istemiyorlar.

Kolaylıkla, sağlıkla, bolluk ve bereket içinde olmamızı istemiyorlar.

Her zaman borçlu olmamızı istiyorlar.

Her zaman korkmamızı istiyorlar.

Bilincimizi elimizden almaya çalışan ve belli bir kalıp içine sokmaya çalışan insanlar, medya ve toplumsal her alanda olduğunun farkında olursak gelen sübliminal mesajları fark edebiliriz.

Sübliminal mesajlar yönünde farkındalık seviyemizin gelişmesine niyet ettiğimizde, Allah’ın izniyle önümüzdeki farkındalık kapıları açılır. Ailemizi ve toplumuzu farkındalık seviyemiz gelişerek sübliminal mesajların etkisinden koruyabiliriz.

Sevgiyle ve farkındalıkla kalın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!