Neden Nefes21 Akademi? / 4

Ben kendime bir adım attığımı düşünürken uzun soluklu en hızlı maratona çıktığımı dersler bitince anladım. Şampiyon olduğumu iliklerime kadar hissettiğim kendi özüme koşuşumu düşündükçe huzurlu bir gülümseme yayılıyor yüzüme. Sadece ben mi! birlikte koştuğumuz canların hepsi kendi kulvarında şampiyon oldu.

Neden Nefes21 Akademi? / 4

NEFES21 AKADEMİ İLE BULUŞMA

Aldığım bir duanın kabulüydü sanki.

“Allah seni iyilerle karşılaştırsın, yoluna iyileri çıkarsın.”

Davet edeni hiç bilmeden, daha evvelinden hiç tanımadan yollar bir online programda kesişti ve kıymetli Bülent hocamızın akademiye daveti ile programa katılmaya karar verişimiz, kayıt oluşumuz bir iki saat içerisinde gerçekleşti. Kişisel gelişim ve dönüşüm yolculuğuna “Hoşgeldiniz canlar; Nasılsınız?” ile başladık. Hocamızın eğlenceli ve eğitici sohbetlerini biz neşeyle dinlerken her ders sonrası, bir sonraki derse kadar, o hafta kafamızın içinde dönüp dolaşacak en az 10 farkındalık sorusu ile karşı karşıya kalışımız. Bu benden ötürüymüş vay vay, bu da benden ötürüymüş, o da benden ötürüymüş, öteki de benden ötürüymüş. Oy meğer her şey benden ötürüymüş ile ilk ayı tamamladık.

Dönüşüme atılan ilk adımların kıymetini deneyimledikçe anlayacaksınız. Sonraki derslerde birbirinden kıymetli hocalarımızla olan kişisel gelişim çalışmaları, verdikleri ödevleri, ödev değerlendirmeleri, geri dönüşleri değişimin adımlarıydı.

Doğru niyet oluşturma, an’da ve akışta kalma, düşünce detoksu, yirmi bir günlük yaz yırt çalışmaları, 3Y 1K, atalar ve aktarılan genler, nefes çalışmaları  ve daha neler neler…

Ben kendime bir adım attığımı düşünürken uzun soluklu en hızlı maratona çıktığımı dersler bitince anladım.

Şampiyon olduğumu iliklerime kadar hissettiğim kendi özüme koşuşumu düşündükçe huzurlu bir gülümseme yayılıyor yüzüme. Sadece ben mi! birlikte koştuğumuz canların hepsi kendi kulvarında şampiyon oldu.

Çok kıymetli hocalardan farkındalık dersleri ve hayata dair işaretleri okuma sanatı yanında, öze yolculuk yaparken yalnız olmadığını bilmek tam vazgeçmek isteyeceğin zamanlarda sana gayret verecek olan motivasyonu sağlıyor. Sen gibi düşünen, sen gibi hisseden, sen gibi yaşayan, sen gibi çözüm arayan canlarla buluşmak hiç hissetmediğin kadar huzurlu hissettiriyor. Dünyanın değişik yerlerinden arkadaşlar edindik. Kapılarını çalsam, gördüklerinde mutlu olacaklarını yüreğimde hissettiğim arkadaşlar. Dengeye getiren arkadaşlar. Dersler bir yandan devam ederken sohbet ekranındaki yazışmalar içtenliği, samimiyeti ile akıp gidiyor. Okurken neşeleniyor, birden kahkahalar atmaya başlıyorsun. Dersler bazen öyle keyifle yapılıyor ki saatin kaç olduğunu bile fark etmiyorsun. En eğlenceli eğitim zamanların oluveriyor.

Hayatı anlama sanatın, sen fark etmeden sahip olduğun yeteneğini bulduruyor. Zaman ayırdığın için mutluluk duyduğun yeteneğini ya da yeteneklerini biliyor musun?

Meraklanma; sen şimdi farkında olmasan da yaşlı bilge fısıldıyor kulağına.

Bir mesajla farkındalık dersleri vermeye devam eden kıymetli hocalarımızın yaktığı ışıklar başkalarını da aydınlatacak seviyeye ulaştığında biz olabilmenin tadını anlıyoruz.

Bendeki en güzel dönüşüm kendime değer vermeyi ertelememek adına oldu. Hayallerimin peşinden gitme cesaretini buldum. Eskilerde adım atmak istemezken, kendi atacağım adımımı kırk kişinin süzgecine bırakırken, yerimde saymanın gereksizliğini gördüm. Kendime tembel, ben hariç diğer herkese yetişendim.  Şimdi adımlarımı kendim için sakin, telaşsız, dengeli, hemen olsun şimdi olsun”lardan uzak datlı datlı hep bana,  hep özüme sağlıkla ve kolaylıkla atıyorum.

Niyet ediyorum sevgili arkadaşım ; senin de yolculuğunda sağlıkla ve kolaylıkla, keyifle ,neşeyle seni sen yapacak farkındalıkları bulduracak “an”ların çok olsun.

Hoşgeldiniz

Nasılsınız?

#Bizi seviyoruz.

#İyikinefes21akademi

YAZAR: EMİNE ATİLLA 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!