Kimin Hayatını Yaşıyoruz ? (Düşünce Devrimi)

O ne dedi? Bu ne yaptı? Değil! Ben ne düşündüm de bu kara bulutlar beni sardı? Enerji yayımının etkilerini ve her düşüncenin bizimle alakalı olduğunun ne kadar farkındayız? Şimdi düşüncelerimize devrim yapma vakti!

Kimin Hayatını Yaşıyoruz ? (Düşünce Devrimi)

Her düşünce bana ait öyleyse varım!

Herkesin bir başarı öyküsü vardır, hepimiz hayatta bir şeyleri başarmışızdır. Sadece bazı başarılarımızı önemsiz gördüğümüz için zihin belleğinde altlarda kalmış olabilir bununla birlikte bugüne kadar neleri başaramadığımızdan ziyade başardıklarımıza odaklanacak olursak daha büyük bir fayda elde edeceğiz, mesele tamamen : “ Enerji yayımı!“ Enerji  yayımı ne demek? Ben enerji yayımını şu şekilde tanımlandırıyorum; kötü enerji de iyi enerjide içinizde dolaşıp duran görünmez bir sis gibi gözükmese de sizi engellemekte ya da ilerletmekte oldukça başarılıdır yani siz izin verdikçe yoğunlaşır, siz izin verdikçe buhar olur uçar gider.

Söylemekten hiç yorulmayacağım tek cümle “Her düşünce bana ait ve benim kontrolümde ”.  

Nasıl susamadıysak su içmiyorsak biz istemiyorsak da kafaya takmıyoruz, 

“O, bu, şu aaah o ne dedi bu ne dedi!” Kim ne derse desin bana ait olan bu nefesi onlar mı ciğerlerine çekiyor ki ben hayatımı başkalarına göre yaşıyorum? Hayır! 

Vakit zihnim'de devrim yaratma vakti! O yumruk masada bir gözüksün bakalım, mecazi yumruğumuz önce ben ve benim isteklerim diyerek masada yerini almalı.

Burada demek istediğim nedir; geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ediyoruz bana kendisiyle hiç alakalı olmayan tamamen bir başkasına ait olan bir hayattan bahsediyor ve o kadar çok o hayatı benimsemiş ki acılarıyla ağlıyor, kızgınlıklarıyla kızıyor hatta bunu dert edindikçe strese girip hasta oluyor. O anlattı ben dinledim ona sadece sordum; peki bu kimin hayatı? Bu anlattıklarının neresinde sana ait birşeyler var?

Neden başka hayatları bu kadar önemserken kendi hayatımızın değerini hakkıyla veremiyoruz? 

Komşunun kızı akşam dışarı çıktıysa, oğlu nişan attıysa, X hanım uyumsuz giyindiyse, X adam az maaş alıp çok geziyorsa, komşunun bugün yüzü gülmediyse, selam vermediyse, altında illa kötü bir şeyleri neden arıyoruz ? Ne kadarı bizimle alakalı? Burada bizi ilgilendiren Tam olarak hangi durum? Hangi duygularla başka hayatlarda kendimize söz hakkı tanıyoruz?

Sebepleri olabilir, olmaya da bilir bizi burada tam olarak hangisi ilgilendiriyor? Hangisi bizim hayatımıza etki ediyor?

Canlar; Yaşam bize Rabbi’min lütfu o ki bize ruh vermiş, düşünebilme yetisi vermiş ve en mükemmeli dünyada ki bir çok yaratılan varlıktan üstün özellikli canlı olarak insanlığı yaratmış. 

Zihnimiz bir hazine! O bizim oksijen alanımız, kendinizi nefessiz bırakmayın! Kendi hayatınıza odaklanın, hayatınızda ki olayların ne kadar size ait olduğuna bir bakın. Hep o öyle yaparsa,o şu huyunu değiştirirse yerine bu ilişki de benim halim, haraketim nedir diye düşünün. Bencil olun demiyorum, merhametsiz olun da demiyorum, her şeyi olması gereken dozunda kendinize göre planlayın, başka hayatları kendi hayatınızla birleştirip zihin kirliliği oluşturmayın ve hayatınıza kara bulutlar serpmesine, sizi bu kadar etkisi altına almasına izin vermeyin bununla birlikte enerji yayımınızı tüketmeyerek, daha güler yüzlü, pozitif  daha kendi kararlarıyla yolundan sapmadan yürüyen bireyler olabilirsiniz.

“Kendinizi geliştirmek için öyle çaba harcayın ki, başkalarını eleştirmeye zamanınız kalmasın. ” Hz. Mevlana

Başarabiliriz, zihin işleyişimizi dönüştürebiliriz.

Sevgiyle 

Saynur Aslan