Kainatın Şakası Yok

Kainatın Şakası Yok Yaptığımız şakanın, dinlediğimiz şarkının, okuduğumuz bir kitap veya seyrettiğimiz filmin de bir kaderi var. Belkide biz anlayamadan fark edemeden o kaderlere dahil olabiliyoruz;

Kainatın Şakası Yok

Kainatın Şakası Yok

Yaptığımız şakanın, dinlediğimiz şarkının, okuduğumuz bir kitap veya seyrettiğimiz filmin de bir kaderi var. Belkide biz anlayamadan fark edemeden o kaderlere dahil olabiliyoruz; çünkü odaklandığımız duygu kattığımız durumları hayatımıza çekme potansiyelimiz söz konusu.

Hayata kahır eden sözlerle bezenmiş arebesk şarkıları dinlemeyi alışkanlık haline getiren kişilerin zamanla kurban bilinci ile dünyaya baktığını ve bu frekansta olayları hayatlarına çektiklerini gözlemleyebiliyoruz. Kainatın şakası yok.

Bize öyle değer veriyor ki eşref saatlerinede denk geldiğinde söylediğimiz bir şarkının nakaratının kaderimizde zuhur ettiğine zaman içinde şahit olabiliyoruz. Her sözün bir titreşimi var bizim için "şakaydı laf olsun diye söyledim" bahanelerimizi kainat gerçekleştirme yolunda bir plan kurabiliyor o yüzden ki kelimelerin kaderler üzerinde büyük etkisi tecrübe ile sabit oluyor.

Şöyle ki güzel söyleyip, güzel şeyler dinleyelim. Dünya dualar üzerinde duruyor tekrar ettiğimiz dualar, zikrimiz olarak evrene yaydığı tireşimle zamanla kendini var edebiliyor. Bütün için yapacağımız güzel dualar dünyanın frekansını da olumlu yönde etkileyecektir.

Mübarek günlerde yapacağımız dualara özelliklede şu sıralarda dünyanın çok ihtiyacı var dilimizden öyle güzel dualar dökülsün ki dünyamıza şifa olsun.

" Allahım bizi muhafaza eyle, verdiğin bütün nimetler sağlık, afiyet ve nasip ettiğin ilimler için gök yüzündeki yıldızlar kadar, yer yüzündeki tüm zerreler kadar yaratıp yaşattığın, yaratıp yaşatacağın her varlık kadar. Şanına yaraşır sonsuz, sınırsız şükürler olsun". Cümlemize şifa olsun. Amin

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!