İçindeki Çocuğu Tamir Et!

Hepimizin içinde küçük 5-6 yaşlarında bir çocuk var. Kendimizi tanımak için ona ihtiyacımız var.

İçindeki Çocuğu Tamir Et!

        
Hepimizin içinde küçük bir çocuk var. Farkında olsak da olmasak da. O çocuk sizsiniz. Sizin çocukluğunuz.Kendinizi tanımak için o çocuğu tanımaya ihtiyacınız var. Sizin ona, onun da size... 
İçinizdeki çocuğu bulup onunla barışmalısınız. O çocuğa ulaştığınızda duygularınızı da tanıyıp yüzleşme imkanı bulacaksınız.
O çocuğu bulduğunuzda ; belki de şimdiye kadar onu ihmal ettiğiniz için size küsmüş olacak. Belki de o çocuk sizin beklediğiniz gibi iyi ve süper olmayacak. Geçmişte yaşadığı olayların kırgınlıklarını taşıyor olabilir. Belki de hiç hoşunuza gitmeyen farklı özelliklere sahip olabilir.
Onu olduğu gibi kabul edin. Ve kırgınlıklarını, farklı eğilimlerini tamir edin. Siz artık bir yetişkinsiniz. Olaylara daha olumlu bakıp, öğrenilmesi gerekenleri farkedebilir, mesajları alabilirsiniz. Hayatta ne oluyorsa aslında bizim hayrımıza oluyor.
İçinizdeki çocukla tanışıp, barışıp , onu tamir ettikten sonra artık duygularınızın farkında, onları daha rahat yönetebilen, hayata daha sağlam adımlarla devam edebilen biri olacaksınız.
O çocuğu bulun, ona sarılın ve ona “Seni seviyorum küçük çocuk ve  seni olduğun gibi kabul ediyorum. Bugüne kadar seni ihmal ettiğim için senden özür dilerim. Lütfen beni affet. Artık senin yanındayım.” diyebilirsiniz. Onu kucaklayın ve ona teşekkür edin.
Nasıl hissediyorsunuz?
Yepyeni güzel bir hayata adım attınız.Mutluluklar...

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!