Gücünüzü nereden alıyorsunuz?

Dünyasal nimetler ile güç elde etmeye çalışmak egonun en sevdiği şeydir. Ego; dünyasal her imkandan, diğer kişilere üstünlük kurmak, güç ve kontrol etmek ister.

Gücünüzü nereden alıyorsunuz?

Bugün kendinizi bir sorgulayın. Gücünüzü nereden alıyorsunuz? Para?, Bilgi?, Kıyafet?, Aile?, Eş?, Çocuk?, Makam?, Mevki?, Mal?, Mülk?, Araba?, Motosiklet? Kaslarınızdan? Gençlik?, Etrafınızdaki kişiler? Bunlardan herhangi biri ise, egosal güç ile beslenip, İlahi enerjiden beslenemediğiniz anlamına gelebilir. Dilediğiniz kadar Allah'a dua edin, yukarıdaki listeden güç alıyorsanız hayatınızı tekrar gözden geçirin. Duvara yaslanma yıkılır, ağaca yaslanma kurur, insana yaslanma gider...

Dünyasal herhangi bir imkanın hayatınızdaki varlığından güç almadan tatmin olduğunuzda, ilahi sistemin enerjisiyle bütünleşmeye başlarsınız. Bu durum egosal düşünceye zayıflık olarak gelir. Lakin egoya zayıf gelen bu durum, ruhsal enerjimizin en üst safhalara ulaşmasının bir yoludur. Kimseye aç kalın, mal mülk almayın, fakir olup şükredin demiyorum.

Herkes olduğu duruma şükredip daha iyisi için çalışmalı. Lakin bedenimizin, akılımızın, ruhumuz, sevdiklerimiz, malımız, mülkümüzün tümünün emanet olduğunu bilerek yaşayalım.

Allah'a ulaşabilmenin yollarına baktığınızda; Hatalarınızı görmek, tövbe etmek ve Allah'a yönelmek başta geliyor…

Gücünüzü bir tek Allah'tan almayı ve onun ipine tutunmayı niyet edin... Allah'a emanet olun...

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...