Evlilik

Eşler arası ilişkiler

Evlilik

Bazı karı koca görürsün beceri adına sıfır ama eşleri onlara ne yapıcağını şaşırırlar ve işlerinde de başarılı olurlar. Çünkü kadınları onlara sık sık sevdiklerini ifade ederler ve hareketleriyle de gösterirler. Asla dominant bir kadın olmazlar. Yol gösterirler fakat onlar bir çocuk gibi yaklaşarak.

Erkekler çocuk gibidirler onlar biz annelerin büyümeyen çocuklarıdır. Kız çocukları ise bir annenin gözünde hemen büyüsün ev de iş yapsın,yemek yapsın, çocuk baksın hem de okusun tabii böyle bir durumda kız çocukları çocuk olmadan, büyük oluyorlar. Evlenince de eşlerinin Ablası, Arkadaşı en sonunda Annesi oluyorlar... Erkekler ise çocukluktan kurtulamadıkları için bir türlü eş ,baba olamıyorlar. Çünkü günümüzde her ne kadar bu durum biraz değişse de henüz dengelenmemiştir.

Erkek, kadın ayrımı çok sert kalıplarla büyüyen jenerasyon maalesef şimdilerde de izini sürmeye devam ediyor. Hal böyle olunca çiftler arasında anlam veremedikleri mutsuzluklar başlıyor. Bir süre sonra bu mutsuzluk zirve yapıyor bu defa mesafe oluşuyor her iki uçta uzaklaştıkça yalnızlık ve birbirini işitememe sürecine giriyorlar. İşitemeyince anlamıyorlar birbirini ardında sen beni anlamıyorsunlar başlıyor.

Soluğu Ailelerde alıyorlar. Ailelere intihal edince de herkes kendi çocuğunu sütten çıkmış ak kaşık görmeye başlıyor. Bu durum iyiden iyiye büyüyor en sonunda çocukların hayrına bir doktora, psikiyatır veya psikoloğa baş vuruluyor fakat psikologlarda iki tarafı da dinleyip geri gönderiyorlar. Çiftler bir nebze bir iki hafta idare ediyorlar yine nafile...

Her şey bir süre sora sil baştan yeniden yaşanıyor... Bu defa iyiden iyiye kopma eşiğine geliyorlar çünkü bu defa aileler arasında da gerginlikler günden güne artmıştır.
Dönüşü olmayan yola girmişlerdir çoktan. Halbuki evlilik öncesi eğitimleri alınmış olsa bütün bunlar  yaşanmıyıcak.

Eşler bir birine empati ve hoş görülü daha da önemlisi eşini bir ayna olarak  görse, ondaki hoşuna gitmeyen, rahatsızlıkları kendi yaşamı ve çağrıları olduğunu bilse sadece teşekkür eder ve her geçen gün kendisine yeniden yüksek bilinçle sevmeyi öğrenir.

Kendisine hizmet ediyor olduğunun bilincinde olarak günden güne minnet duyguları artar. Kısır döngülü mutsuz bir yaşam yerine, daha mutlu, daha huzurlu, daha başarılı, daha zengin  ve sağlıklı birer ebebeyinler olurlar.

Her çiftin evlilik öncesi programlarımıza katılmaları gerekir. Biz DUSOD Bütünsel Nefes Akademi olarak dilerim de mutlu bir hayatı hak ettiğinizin farkında olduğumuz için sizlere bu hizmeti sunuyor olucagız .

Yurdagül Cengiz

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!