Bülent Gardiyanoğlu Zamanı Bereketli Kullanma Seminer Notları

Bülent Gardiyanoğlu Zamanı Bereketli Kullanma Seminer Notları Zaman vampirlerinden nasıl korunulur ve kimdir bu zaman vampirleri gelin beraber tahlil edelim. Bir gün içinde neye ne kadar zaman ayırıyoruz bir göz atalım.

Bülent Gardiyanoğlu Zamanı Bereketli Kullanma Seminer Notları

Bülent Gardiyanoğlu Zamanı Bereketli Kullanma Seminer Notları

Zaman vampirlerinden nasıl korunulur ve kimdir bu zaman vampirleri gelin beraber tahlil edelim. Bir gün içinde neye ne kadar zaman ayırıyoruz bir göz atalım. Herkesin elinde bir gün içinde kullanabileceği 24 saati var; şimdi bu 24 saati nasıl kullandığımızı ortalama bir örnekle açıklayalım.

24 saatin ; 8 saati uyku, 2 saati yemek, 1 saati kıyafet şeçip giyinmek, 20 dk yıkanmak için kullanıyoruz diyelim bunların toplamı 11 saat 20 dk oluyor ve her gün bunun bizim rutinimiz olduğunu düşünürsek geriye değerlendirmek için bize 12 saat 20 dakika kalmış oluyor. Zamanı verimli kullanmak adına kendimize daha çok vakit kalması için 10 saat uyumak yerine 8 yada 7 saat uyuyabiliriz, İş yerimiz evimize bir saatlik uzakta ise arabayla giderken kulaklıkla bize değer katacak şeyler dinleyip ya da faydalı kitaplar okuyarak o zamanı faydaya dönüştürebiliriz. Temizliği her gün yerine iki günde bir yapıp oradan vakit kazanımı yapabiliriz.

Bir kıyafeti kirlenmediği sürece 3 gün giyebiliriz. Modanın ağına düşmemişsek rahat ettiğimiz kıyafetten dört veya beş adet alarak her gün ne giyeceğim derdi ile zaman kaybetmeyiz. Zaman kazanmak adına aynı anda yapabileceğimize inanmıyorsak iki iş birden yapmıyalım yoksa cam silerken yemeği yakma ihtimali yüksek olabilir ve bu da direkt zaman kaybına yol açar.

Sosyal medyada gereksiz gezinmekte zaman kaybına yol açıyor. Yediğiniz sağlıksız gıdalar uyku düzensizliği yapıp frekansınızı düşürüyor bunun üzerine birde kahve içtiğinizde metabolizma hızlı çalışıyor vücut yoruluyor ve iş yapacak hali kalmıyor böylelikle zamanımız da boşa gitmiş oluyor.

Hayatımız da minimalist yaşamaya bakalım evde ne kadar lüzumsuz eşya o kadar zaman ve enerji kaybı demek çünkü onların düzen ve temizliği için harcamış olduğumuz zamanı boşa harcamış oluyoruz. Gün içinde beden, akıl, ruha bir şey katmayan aktivitelerden kendinizi uzak tutun. Mümkünse hayatınızda süreklilik arz eden sizide yaparken mutlu eden spor aktivitelerinde bulunun sürekli ve devamlı olması size zamanla fayda sağlayacak. Mesela yürürken kulaklığınızı takıp size yarar sağlayacak şeyler dinleyerekte zamanınızı çift koldan bereketlendirebilirsiniz.

Gelin birde zaman vampirlerimize ruhsal ve duygusal yönden bakalım. Zamanınızı işgal eden durumları listeleyerek işe başlayabilirsiniz mesela zamanı verimli kullanmanızı engelleyen duygular ve hisler nelerdir bir sorun bakın kendinize zihninizin içinde nerede duygularınız sizi ele geçiriyor. Acaba bu zamana kadar ki ömrümüzü bereketli ve hakkıyla kullanabildik mi? Size yararı olmayan konuları hayatınızdan ekarte edebilirsiniz örnek vermek gerekirse gereksiz ve al ver dengenizi bozacak telefon konuşmalarınızı daha aza indirin ya da mümkünse son verin.

Bir arkadaşınız sürekli sizi çöp tenekesi gibi kullanıp derdini kederini size anlatmak istiyorsa tatlılıkla bu cendereden çıkma yollarını araştırın her aradığın da telefonu açmak zorunda değilsiniz onun çözümsüz ya da çözüm bulmak için sarf etmediği hep şikayet içinde kurban rolünde yaşadığı karmasına dahil olmak zorunda değilsiniz, güzel bir dille konuşun baktınız tek yaptığı size dert anlatmak o zaman böyle davranarak dertlerini çoğalttığını artık bir çözüm yolu aramasının vaktinin geldiğini anlatıp bu enerjiden kendinizi kurtarın yoksa onun sürüklendiği kör kuyu sizi de yutar. Boşa harcadığınız zamanla belki hayatınıza farkındalık katacak kişisel gelişim videosu seyredebilirsiniz.

Biliyorum çok zor ama sizi geren insanlara içinizden teşekkür edin onların attığı okun önünde hedef tahtası gibi durmak zorunda değilsiniz azıcık yana kayın ki ok sizi delmeden gelsin geçsin. Insanların hayata öfkelenipte sizin üzerinizden topraklanmalarina izin vermeyin. Siz olayın size gelişine vurduğunuzda verdiğiniz tepki zihninizi günlerce meşkul ediyor.

Size hakaret eden kişi kendisinde yaptığı hakarete benzeyen bir şeyi sizde aynalamıştır ve sizin üzerinizden ete kemiğe büründürmeye çalışıyordur o yüzden olaylara bir de bu pencereden bakmak lazım. Örnek vermek gerekirse eşiniz eve geldi ve hiç yoktan yere size sarmaya başladı  hiç üzerinize alınmadan gidip işinizi yapın. Alınmak kırılmak bize zaman kaybettiriyor. Zihninizden geçen duygularınızı eşiniz hissediyor, bu kişi iş arkadaşınız da olur fark etmez. O yüzden huzurlu olmak için insanlarla içinizden tatlı, tatlı konuşun ki o da zamanla size tatlılıkla dönsün.

Eşin akraban veya iş arkadaşın olsun zihninden kime saldırdıysan ya o kişi ya da başka herhangi bir kişi hiç yoktan bir sebepten sana saldırır. Sen yaşantın içinde ne kadar sert bir enerji oluşturuyorsan  enerji o sertlikte bir şekilde sana geri döner aynı bir bumerang gibi. İnsanlara alınmayıp kırılmamak zaman kazandırır. Yoksa bu davranışlar bizleri zamanla hasta ederek zamanımızı boşa harcatmış olur.

Fark ettiniz mi? Neşeliyken üzerinizde bir hafiflik oluyor ama öfkeliyken sanki üzerinize bir ağırlık çöküyor. Doğal olarak hem zihnen hem bedenen ağırlaşıyor üretim enerjisinden uzak oluyorsunuz. Affedemediğin olayların ağırlığınca üzerinizde baskı hissedersiniz.

Bu hayatın her yılı bize hediye edilen altın bir akçe bu hayat hediyemizi verimli kullanmak da bizim elimizde. Ne diyor ayette "size akıl verdik kullanmazsınız" O yüzden aklımızın zekatı olarak zamanımızı hem kendimize hem de bütüne fayda sağlayacak şekilde kullanmak için emek sarf etmeliyiz. Zamanı faydaya dönüştürecek yöntemleri hayatımıza geçirmeliyiz. Yaşadığımız ve yaşatacağımız deneyimlerle sevdiklerimizi sağlık ve kolaylıkla şifalandıralım öylede olsun.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!