Bu Milletin Sırtı Yere Gelmez

Bu Milletin Sırtı Yere Gelmez Bu ülkede hala çocuklarını okula götürürken İstiklâl Marşı okunduğu için saygı duruşunda bulununan veliler ve bayrak töreninde her İstiklâl Marşı okunduğunda duygulanıp gözyaşları yanaklarından süzülen anneler nefes alıyorken bu milletin sırtı yere gelmez.

Bu  Milletin Sırtı Yere Gelmez

Bu Milletin Sırtı Yere Gelmez

Bu ülkede hala çocuklarını okula götürürken İstiklâl Marşı okunduğu için saygı duruşunda bulununan veliler ve bayrak töreninde her İstiklâl Marşı okunduğunda duygulanıp gözyaşları yanaklarından süzülen anneler nefes alıyorken bu milletin sırtı yere gelmez.

Bu vatan tankların önüne atlayıp kurşunlara kendini siper eden, hainlere yapmayın diye dil döken, oğlunu bankamatik askeri değil de gerçek Türk askeri olarak vatan borcunu ödemeye yollayan" annelerin eseri". Bu ülkede "Askere git de oğlum hayatı sabrı öğren aile babası olduğunda hayatının sınavınlarına karşı daha güçlü ol" diyen bilinçli ebeveynler oldukça bu milletin sırtı yere gelmez.

İstiklâl Marşımız korkma diye başlıyorsa, asker selamımızdan dünya ürküyorsa postallarımızın rüzgarı yetiyorsa medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavara! gerektiğinde o dişi kırmasını da bilen bu milletin sırtı yere gelmez.

Altı yüz sene dünyaya hükmetmiş atalarımızdan gelen şerefli kanımız damarlarımızda akarken bu milletin sırtı yere gelmez. İmanımız kalbimizde şehadet son nefesimizdeyken bu milletin sırtı yere gelmez.

Rabbim ülkemizi himaye etsin ve Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi; Allah bu millete bir daha tekrardan yeni bir İstiklâl Marşı yazdırtmasın. Amin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!