Bu Gün Kim? Bana Allah Razı Olsun Der

Bu Gün Kim? Bana Allah Razı Olsun Der Güne başlarken hiç aklınıza böyle bir niyetle başlamak geldi mi acaba? Her yeni güne başladığımızda o günü güzel niyet ve dileklerle proglamlayabilirsek, rotasını bilen gemi misali hedeflerimize daha istikrarlı ulaşabiliriz.

Bu Gün Kim? Bana Allah Razı Olsun Der

Bu Gün Kim? Bana Allah Razı Olsun Der

Güne başlarken hiç aklınıza böyle bir niyetle başlamak geldi mi acaba? Her yeni güne başladığımızda o günü güzel niyet ve dileklerle proglamlayabilirsek, rotasını bilen gemi misali hedeflerimize daha istikrarlı ulaşabiliriz.

Her sabah gözümüzü açtığımızda o güne dair kendimize özel gerçekleşmesini istediğimiz her ne varsa bunun için güzel kelimelerle farkındalıklı niyetlerde bulunabiliriz. Örnek verirsek

"Hayallerimi yaşıyorken hayat bana destek versin"

"Hayatımın farkındalığında kalbimin akışıyla huzur dolayım".

"Kendime sahip çıkan eminlikte Rahman ve Rahim olanın himayesinde olayım" vb.

Her nefis ölümü tadacaktır, tamam da her dünyaya gelen insan hayatın keyfine varacaktır diye bir ayet yok. Dünyaya gelmiş olmak bize nefes alma hakkı verilmesi hayatın tadını alacağımız garantisinin de bize verilmiş olması anlamına gelmez. Ancak bunu biz kendi çabamızla sağlayabiliriz.

İnsanların şifresi kullandıkları kelimelerdir; biz ne tür kelimeleri günlük hayatımızda kullanırsak öyle bir hayat yaşarız. Ne söyleniyor hadis-i şerifte "Ya hayır şöyle ya da sus" Çünkü odağın neredeyse o alanı büyütüyorsun.

Günlük yaşantıda aradığın sevgiyse sevgiye, kusursa kusura, huzursa huzura yöneliyorsun. En çok mutsuzluktan bahseden mutsuzluğa, en çok mutluluktan bahseden mutluluğa dönüşüyor. Hayat bir ayna, ona ne yasıtırsan gerisin geriye sana onu yansıtır. Hayat bize inandığımız şekilde kendisini gösteriyormuş, kimseye güvenilmez dediğimizde hayatımıza güvenilmez insanlar gelir, hayat zor dediğimizde ise her konuda zorluğu hayatımıza çekeriz.

Bu yüzdendir ki samimiyetle temiz bir kalple yaptığımız niyetleri yaşamamız büyük bir olasılık. Öyle bir bilinçde olalım ki inşallah " Rabbim senin hayat yoluna kendin gibi insanlar çıkarsın tarzında insanlardan dualar aldığımızda, bu dualara gönül rahatlığı ile âmin diyebilelim.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!