Bakış Açısıyla Akışa Uyum

Yaşam bazen çok basitten okunulabileceği  gibi bazende üç bilinmeyenli bir denklem. Tekamül sürecimizin gerekliliği olarak farklı imtihanlarla hep aynı dersten kalsakta, kimi zaman şuurla atılan bir adım bütün yanlış döngülerden bizleri çıkarabiliyor.

Bakış Açısıyla Akışa Uyum

Yaşam bazen çok basitten okunulabileceği  gibi bazende üç bilinmeyenli bir denklem. Tekamül sürecimizin gerekliliği olarak farklı imtihanlarla hep aynı dersten kalsakta, kimi zaman şuurla atılan bir adım bütün yanlış döngülerden bizleri çıkarabiliyor. İnat enerjisi sadece bizi değil ömrümüzü de yoruyor.

İnat şu atsan atılmaz satsan satılmaz nefsimiz den kaynaklı yani modern tabirle ego. Her psikolojik rahatsızlığın beden üzerinde kronik etkileri olabiliyor hastalıklar önce bizim enerji bedenimizde bizim ifade ve duygu durumumuzdan dolayı bir enerji topuna dönüşmekte, sonrada vücudumuz da hangi duygu durumuyla uyumlanıyorsa o organımıza gidip yapışmakta, örnek olarak stres mideye, korkularımız böbreğe, affedemediklerimiz bağırsağa, zarar verir bunların kökünü kurutmakta ancak ifade duygu durum halimizi kontrol edebilmemizle mümkün olabilir.

Bazı bilgileri  hayırımıza uygulayabilmek biraz irade gücü de istiyor bir şekilde affetmeyi öğrenmeliyiz veya korkularımızdan arınmalıyız.Bilmekle olmuyor bilgiyi pratiğe dökülüp çözüm yollarını hayatımızda uygulanır kılmadığımız sürece bu söylemler bir kulağımızdan girip öbüründen çıkabiliyor. Bu tarz bilgileri hayatımızda uygulanır kılabilmenin çeşitli yol ve yöntemleri mevcut. Nefes21 uygulamamızda kendinize şifa olabilecek çalışmaları bulabilmeniz mümkün.Yeterki adım atın bütün yollar bir adımla başlar.

İyiye güzele yönlendiren çalışmalara başlamak için niyet etmenin gücüde çok büyük. Her sabah güne başlamadan yaptığımız niyetler nefes çalışmaları  günümüze güzel yön verebiliyor.  Bunun için sağlıklı, huzurlu, mutlu, üretken verimli bir gün yaşamaya her sabah niyet etmekte fayda var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!