Ah Almamış Vah Edilmemiş Ata Mirası

Ah Almamış Vah Edilmemiş Ata Mirası

Çocuklarımızın kurtuluşu için onlara bırakacağımız en değerli mirasımız nedir? Gelin beraber okuyalım. Çocuklarımıza ev araba gibi maddi kazanımlar bırakmak istiyoruz. Biz bu dünyaya işin, eşin, malın bizimle sürekli kalacağının garantisiyle mi? Geldik zamansız öldü diye aslın da zamanı geldiği için aramız dan ayrılan genç ruhlardan da mı? Ders alamayız.

Bu gün varız, yarın yokuz cümlesinin tam karşılığı aslın da tam olarakta bu değil mi? Atalarımızın aklına "ah" almamış bir miras bırakmak geldi mi acaba? Çocuklarımızı tabiy ki insani vasıflar dini, milli, ahlaki değerlerle donatmalız. İçin de bulunduğumuz sistem için maddiyat ta çok gerekli ama bu dünyaya cebi dolu, ruhu boş nesiller bırakmayı kim? ister. Eskiler derler ki "ah" lar yani helal edilmemiş haklar yedi göbek önceki atalarımız dan bize, bizden de yedi nesil sonra ki torunlarımıza sırayet edermişi. Demek oluyor ki geçmişten geleceğe bizi merkez alan  güçlü bir enerji akışı var. Atalardan miras kalan kıtlık bilinci, korkular, helalleşilmemiş haklar, yargılar, kınamalar ister istemez bizlerin ve de bizden sonra ki nesillerimizin de yazgısını etkiliyor.

Ne demişler  " dedesi erik çalmış, torunu'nun dişleri kamaşmış " Kadim bilgileri öğrendikten sonra anlıyorsun ki senden sonra ki yedi kat nesilden de sorumlusun bu bilgiyi hazmedince daha dikkatli atıyorsun adımlarını. Oluşturduğun enerjinin bir kelebek etkisi yarattığını görmek gerçekten hayret verici. Bu enerjiler den korunmak için, büyüklerimize hakka girmemelerini, varsa herkese haklarını helal etmelerini, kınama enerjisin den uzak durmalarını tatlı tatlı rica edebiliriz. Büyüklerimize helal edemedikleri  hakların ve düşünmeden yaptıkları yargıların torunları'nın geleceğine bloke koyabileceğini anlatırsak, bize mutlaka hak vereceklerdir ve bu doğrultu da ağızların dan çıkan sözlere daha da dikkat edeceklerdir. Kimse çocuklarına veya torunlarına kötü enerjiler miras bırakmak istemez. Rabbim bu konu da hepimize aydınlanma ve idrak nasip etsin.

Şöyleki hayat deneyimlerimiz sonucun da, bilinçlenmeyi seçersek bize gülümsüyor. Hayatın matematiğini doğru çözüp huzurla yaşayabilmemiz dileğiyle huzur da ve huzurla kalın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!